Úvod > Aktuality > I v prosinci je hrad Křivoklát otevřen, navštívit jej můžete o sobotách a nedělích

I v prosinci je hrad Křivoklát otevřen, navštívit jej můžete o sobotách a nedělích

Vydáno 17. prosince 2019 Zážitky
Hrad Křivoklát je otevřen celoročně. V prosinci otevírá své brány všem milovníkům historie a hradní architektury vždy o sobotách a nedělích, od 10 do 15 hodin.
Hrad KřivoklátNávštěvníci hradu Křivoklát najdou po celé toto období hrad zahalený do jedinečné vánoční výzdoby. Vánoční atmosféra na návštěvníky dýchne z úchvatných interiérů hradní kaple, Královského sálu a knihovny. Jedinečné hradní prostory budou vyzdobeny v duchu českých tradic, zvyků a pověr.

Vánočně osvětlený hrad Křivoklát můžete vidět o vánočních svátcích každý den. Během svátků je otevřen hlavní prohlídkový okruh vždy od 10 do 15 hodin, a to ve dnech od 27. do 31. prosince 2019. Od 1. 1. do 29. 3. 2020 bude hrad Křivoklát otevřen o víkendech 12:00 až 15:00 hodin.
Zimní prohlídky na Křivoklátě

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Otevřeno většinou o víkendech v časech od 10:00 do 15:00 hodin. V zimě je možné přijít na prohlídkový okruh: Gotické paláce, jehož délka je 80 minut. Od ledna do března je otevřeno o víkendech od 12 do 15 hodin.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.