Úvod > Aktuality > I v prosinci je hrad Křivoklát otevřen, navštívit jej můžete o sobotách a nedělích
I v prosinci je hrad Křivoklát otevřen, navštívit jej můžete o sobotách a nedělích
"> "> "> ">
Zážitky

I v prosinci je hrad Křivoklát otevřen, navštívit jej můžete o sobotách a nedělích

Vydáno 9. prosince 2020
Hrad Křivoklát je otevřen celoročně. V prosinci otevírá své brány všem milovníkům historie a hradní architektury vždy o sobotách a nedělích, od 10:00 do 15:00 hodin. Prohlídky se konají na prvním okruhu s názvem Gotické paláce.
Hrad KřivoklátHrad Křivoklát má otevřeno po všechny adventní víkendy, tedy ještě 12. a 13.; 19. a 20. prosince 2020, poté je od 23. do 31. prosince je uzavřen. Zimní trasa vede 1. prohlídkovým okruhem, kde jsou k vidění gotické paláce a hradní kaple, unikátní doklad gotické architektury a umění.

Vánoční atmosféra na návštěvníky dýchne z úchvatných interiérů hradní kaple, Královského sálu a knihovny. Jedinečné hradní prostory budou vyzdobeny v duchu českých tradic, zvyků a pověr.

Součástí prohlídky gotických paláců je i hradní kaple, unikátní doklad gotické architektury a umění. Místnost věnovaná Filipíně Welserové ukazuje osobnost renesanční dámy z augsburské patricijské rodiny Welserů, která se tajně provdala za habsburského arcivévodu Ferdinanda II. Tyrolského a hrad Křivoklát se jim na nějaký čas stal domovem. Nahlédnete do Rytířského a Královského sálu, knihovny, obrazárny a hradního fürstenberského muzea.
Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.