Úvod > Aktuality > Václavák bez aut zakončí zítra na koloběžce
Václavák bez aut zakončí zítra na koloběžce
">
Památky

Václavák bez aut zakončí zítra na koloběžce

V neděli 7. října se letos již naposledy uzavře na jeden den Václavské náměstí automobilové dopravě. Václavák bez aut si budou moci návštěvníci užívat již od 8.00 do 18.00 hodin. V 10.00 hodin začne program, který i tentokrát nabídne zábavu pro děti i dospělé.
První říjnovou neděli zakončí celoroční cyklus, kdy každou první neděli v měsíci se od dubna změnilo Václavské náměstí na pěší zónu. Akce nabídne opět netradiční zážitky.
 
Tentokrát se veřejnosti ¨nabídne netradiční možnost projet si Václavák na koloběžce. Opět budou připraveny procházky náměstím s odborným průvodcem Pražské informační služby a pro děti skákací hrad a elektromobily, interaktivní hry preventivní výchovy pro starší děti a kreativní dílna.
 
Sraz na procházky s průvodcem je v 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 hodin u sochy sv. Václava. Půjčovna koloběžek Yedoo bude v provozu od 10:00 do 18:00 hodin v prostoru pod sochou sv. Václava.
 
Závody Václavákem na koloběžce proběhnou v tomto časovém sledu: od 14:00 hodin závody dětí ve věku 4 – 7 let; od 15:30 a 16:00 hodin závody školáků a v 16:30 hodin závody pro všechny nad 15 let.

Registrace bude probíhat od rána u půjčovny koloběžek. Všichni registrovaní závodníci budou slosováni o hlavní cenu – koloběžku Yedoo.

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.