Úvod > Aktuality > V zámeckém parku ve Vizovicích si užijete nedělní Piknikový den
V zámeckém parku ve Vizovicích si užijete nedělní Piknikový den
"> "> "> "> ">
Zážitky

V zámeckém parku ve Vizovicích si užijete nedělní Piknikový den

  • Vydáno23. července 2021
Neděle 25. července 2021 přináší možnost vyzkoušet tradiční i netradiční hry – badminton, kroket, pétanque, kubb a spoustu dalších. Koná se zde totiž Piknikový den! Přijďte si vychutnat dobré občerstvení, zahrát společenské hry nebo se zaposlouchat do libozvučných tónů dobové hudby.
Piknikový den VizovicePiknikový den ve vizovickém zámeckém parku (Louka u spodní brány) nabízí možnost vyzkoušet tradiční i netradiční hry – badminton, kroket, kubb, pétanque a spoustu dalších. Těšit se můžete na pivo, limo, kávu a nějaké pochutiny, živou hudbu, zapůjčí vám zde i piknikovou deku, deskové hry a stejně jako před rokem se také nabízí možnost vyzkoušet tradiční i netradiční hry - badminton, kroket, kubb, šachy, chůdy a spoustu dalších.

A protože se organizátoři nechtějí jenom bavit, ale i pomáhat, rozhodli se každou korunu, která se vybere na občerstvení, věnovat do oblasti postižené tornádem.

vizovice piknikA pozor! Díky velkému prořezu stromů na horní louce bylo ustanoveno Piknikový den přesunout na louku u spodní brány. Těšit se tedy můžete na pohodu a stín vzrostlých stromů u rybníku.

Na spodní louce zámeckém parku budou k dispozici nejen piknikové deky, ale také drobné občerstvení, káva ze zámecké čokoládovny, pivo a limo ze sudů Zelenáčovy Šopy. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná. Pořadatelé však věří, že letos zábavu déšť nepokazí!
Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Ochutnejte vynikající čokoládové speciality v Zámecké čokoládovně ve Vizovicích. Kromě čokoládových pralinek a figurek chuťovým buňkám zalahodí také horká čokoláda různých příchutí, výborná káva nebo originální poháry.

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.