!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > V zámeckém parku ve Vizovicích si užijete nedělní Piknikový den

V zámeckém parku ve Vizovicích si užijete nedělní Piknikový den

Vydáno 20. července 2019 Zážitky
Neděle 21. července 2019 přináší možnost vyzkoušet tradiční i netradiční hry - badminton, kroket, kubb a spoustu dalších. Koná se zde totiž Piknikový den! Přijďte si vychutnat dobré občerstvení, zahrát společenské hry nebo se zaposlouchat do libozvučných tónů dobové hudby.
Piknikový den VizovicePiknikový den ve vizovickém zámeckém parku nabízí možnost vyzkoušet tradiční i netradiční hry - badminton, kroket, kubb a spoustu dalších. Těšit se můžete na drobné občerstvení - pivo, limo, kávu a nějaké pochutiny, živou hudbu, zapůjčí vám zde i piknikovou deku, deskové hry a stejně jako před rokem se také nabízí možnost vyzkoušet tradiční i netradiční hry - badminton, kroket, kubb, šachy, chůdy a spoustu dalších.

Správnou atmosféru časů minulých přijedou nastínit zástupci z ateliéru Šárky Tóthové, kteří budou prezentovat autorské historické oděvy 18. století. V případě špatného počasí se však akce konat nebude.
Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.

Zámek Vizovice - bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice - bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.