Úvod > Aktuality > V zahradě MZV se uskuteční pocta československým legiím
V zahrade MZV se uskutecní pocta ceskoslovenským legiím
"> V zahrade MZV se uskutecní pocta ceskoslovenským legiím "> Anabázi ceskoslovenských legionáru v Rusku a jejich návrat do vlasti mapuje výstava fotografií "> Výstavu
Kultura

V zahradě MZV se uskuteční pocta československým legiím

  • Vydáno13. září 2014
Ministerstvo zahraničních věcí pořádá v neděli 14. září 2014 od 14:00 do 18:00 hodin v zahradě Černínského paláce vzpomínkové odpoledne nazvané Pocta československým legiím. Těšit se můžete také na zajímavé výstavy Vojenského historického ústavu či švýcarského velvyslanectví v Praze. Nebude chybět ani koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

VojákMinisterstvo zahraničních věcí nabídne široké veřejnosti možnost zhlédnout výstavu Vojenského historického ústavu "Umění v zákopech 1. světové války", které přiblíží tvorbu Jana Štursy, Josefa Váchala, Otto Gutfreunda, Emila Filly, Vojtěcha Preissiga a dalších věhlasných umělců, kteří se ocitli na frontách 1. světové války.

Anabázi československých legionářů v Rusku a jejich návrat do vlasti mapuje výstava fotografií z pozůstalosti legionáře Václava Balcara nazvaná "Návrat domů". Expozice přináší záběry z cesty ze Sibiře přes Japonsko, Filipíny, do San Franciska, napříč celými Spojenými státy do New Yorku a odtud pak zpět do Evropy.

Výstavu Musée de l'Élysée v Lausanne nazvanou "Válka z pohledu obětí" zapůjčilo švýcarské velvyslanectví v Praze. Tato výstava fotografa Jeana Mohra vznikla u příležitosti 150. výročí založení Mezinárodního červeného kříže v roce 1863 a první Ženevské konvence v roce 1864. Návštěvníci si budou moci prohlédnout dobovou výstroj z fondů Československé obce legionářské a Vojenského historického ústavu.

V 16:00 hodin pak koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR navodí dobovou atmosféru. Pro děti od 5- 12 let je připraven program "Malujeme s legionáři", který zajistila Česká škola bez hranic. Vstup je volný.

Toskánský palác v Praze

Toskánský palác v Praze

Toskánský palác je jednou z dominant Hradčanského náměstí. Za své jméno vděčí Anně Marii Františce, velkovévodkyni Toskánské, která jej získala do vlastnictví v roce 1718. Dnes je využívá Ministerstvo zahraničních věcí ČR, v přízemí se nachází sál pro pořádání výstav a společenských akcí.