Úvod > Aktuality > V Ústí nad Labem rozšiřuje muzeum v podzemí nabídku atraktivit pro rodiny s dětmi
V Ústí nad Labem rozšiřuje muzeum v podzemí nabídku atraktivit pro rodiny s dětmi
">
Památky

V Ústí nad Labem rozšiřuje muzeum v podzemí nabídku atraktivit pro rodiny s dětmi

  • Vydáno3. května 2016
V Ústí nad Labem najdete zajímavé muzeum, které je ukryto pod kopcem Větruše. Jedná se o muzeum civilní obrany vybudované v bývalém protileteckém krytu z roku 1942, později přebudovaném na atomový kryt. Procházka po bývalém protileteckém a později protiatomovém krytu je v letošní sezoně prodloužena o nově zpřístupněnou štolu. Muzeum nově také nabízí brannou výchovu pro školáky a zabávný Active park.
Celkově má kryt CO pod Větruší 750 metrů chodeb. Návštěvníci se mohou podívat, jak to v něm vypadalo na konci druhé světové války, kdy se na průmyslové Ústí zaměřilo bombardování americké armády

Návštěvníky čeká rozsáhlá přehlídka plynových masek od roku 1920 až po současnost, technické zajímavosti, jako funkční strojovna vzduchotechniky, zdravotní ošetřovna, rádio – telefonní ústředna, předměty nalezené v okolí krytu i ve štolách.

Nový venkovní areál nabízí airsoftovou střelnici a také gyroskop – výcvikový trenažér pilotů a kosmonautů, nechybí horolezecká stěna a geopark, začátkem května 2016 byla otevřena nová naučná stezka.

Muzeum najdete v Ústí nad Labem pod skálou, na které stojí výletní restaurace Větruše. Stavbu krytu prováděli mimo dobrovolníků i váleční zajatci, jejichž národnost se nepodařilo zjistit a bylo vyraženo celkem 750 metrů štol. V letech 1952 – 1956 došlo k přebudování na kryt CO III. třídy (atomový kryt).
Lanová dráha Větruše

Lanová dráha Větruše

Areál Větruše patří mezi tradiční výletní cíle. Využití lanové dráhy je ideálním řešením, jak usnadnit a urychlit dopravu pěších a cyklistů z centra města do této oblíbené lokality. Unikátem lanovky je to, že se jedná o nejdelší lanovku bez podpěrných sloupů v ČR.

Dětský zábavní park v Muzeu civilní obrany v Ústí nad Labem

Dětský zábavní park v Muzeu civilní obrany v Ústí nad Labem

Originální programová nabídka se širokými možnostmi zábavy a aktivit pro děti i dospělé! V Active parku se můžete těšit na lanovku, lezeckou stěnu, nízké lanové překážky, kde si užije zábavu i dobrodružství celá rodina.

Hotel Větruše – zámecký hotel v Ústí nad Labem

Hotel Větruše – zámecký hotel v Ústí nad Labem

Čtyřicet dva pokojů, osmdesát čtyři lůžek, sauna, posilovna, wellness, masáže a rakousko – uherská kuchyně. To vše a ještě mnohem více nabízí nově otevřený hotel, který vyrostl jako přístavba k výletnímu zámečku.

Výletní zámeček Větruše – nejkrásnější pohled na Ústí nad Labem

Výletní zámeček Větruše – nejkrásnější pohled na Ústí nad Labem

Zavítejte na výletní zámeček Větruše. Ve zrekonstruovaném zámečku můžete ochutnat jídla z české kuchyně, posedět uvnitř nebo na zahrádce a pokochat se výhledem na Ústí u zákusku a dobré kávy.

Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem

Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem

V podzemí v Ústí nad Labem máte možnost navštívit nové Muzeum civilní obrany. Nachází se pod skálou, na které stojí výletní restaurace Větruše. Kryt byl vybudován v roce 1942 a má 500 metrů zpřístupněných chodeb a 250 metrů je původních štol.