ÚvodAktualityV Toskánském paláci v Praze můžete obdivovat krásy českého skla a bižuterie
V Toskánském paláci je až do 28. zárí možné zhlédnout rozsáhlou a jedinecnou prezentaci ceského sklárského a bižuterního prumyslu
Kultura

V Toskánském paláci v Praze můžete obdivovat krásy českého skla a bižuterie

  • 29. srpna 2014
V Toskánském paláci je až do 28. září možné zhlédnout rozsáhlou a jedinečnou prezentaci českého sklářského a bižuterního průmyslu, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a sklářští výtvarníci. Součástí výstavy je také předvádění živé sklářské práce nebo kreativní dílny, kde si vyzkoušíte svou zručnost a fantazii.

České skloVýstava Concerto Glassico pořádaná sdružením České umění skla je nejrozsáhlejší prezentací českého sklářského a bižuterního průmyslu za posledních 25 let, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a výtvarníci. Výstava ukazuje v čem spočívá jedinečnost českého skla, jaké jsou techniky jeho zpracování, jaký význam má pro budoucnost tohoto odvětví sklářské školství a jaký nekonečný prostor nabízejí jedinečné vlastnosti skla pro fantazii českých sklářských výtvarníků.

Součástí výstavy je předvádění živé sklářské práce – foukání skla u sklářské pece, rytí a broušení skla, foukání skleněných figurek, vinutí lampových perlí, malování vánočních ozdob, malba na skle nebo výroba Tiffany vitráží. Návštěvníci si mohou vyzkoušet svou zručnost a fantazii v kreativní dílně pod dohledem odborníků nebo si zahrát na "skleněnou muziku" Vetrachord. V široké nabídce poučení a zábavy jsou připraveny také audiovizuální programy.

Výstava bude přístupná až do 28 září, a to denně od 9 do 18 hodin v Toskánském paláci na Hradčanském náměstí.

Toskánský palác v Praze Kultura

Toskánský palác v Praze

Toskánský palác je jednou z dominant Hradčanského náměstí. Za své jméno vděčí Anně Marii Františce, velkovévodkyni Toskánské, která jej získala do vlastnictví v roce 1718. Dnes je využívá Ministerstvo zahraničních věcí ČR, v přízemí se nachází sál pro pořádání výstav a společenských akcí.

Další aktuality

Kolik základních kamenů má Národní divadlo a odkud do Prahy přicestovaly?

Poslední dobou se hodně píše o složitých testech k přijímacím zkouškám a maturitám. Jak byste asi dopadli, kdybyste takovou zkoušku skládali a měli odpovědět na jedinou otázku: odkud se do Prahy sjely základní kameny, které dnes můžete vidět v základech Národního divadla?
Kultura, Praha

Inspirace na výlety s malými dětmi: s kočárky a odrážedly v Praze a okolí

Když se počasí usmívá slunečními paprsky, je nejlépe strávit hezký den venku aktivním pohybem. Dnes vám přinášíme pár tipů na rodinné výlety do míst, kam se v Praze snadno dostanete s kočárkem. Hlavní výhoda? Nečekají vás na nich náročné výstupy do kopců ani prudké sjezdy, a tak si na své přijdou i případní starší sourozenci na odrážedlech a jiných "vozidlech".
Zážitky, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (4.5. – 5.5.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Den otevřených dveří v Depu Kačerov, Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby, Plavba na Slapy 2024, Letecké muzeum Kbely – zahájení sezony 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky, Praha

Praha opět ožije maratonem

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 8 000 běžci z 91 zemí světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. Odstartujte ze Staroměstského náměstí, nechte za sebou slavný Orloj a vydejte se Pařížskou ulicí k Vltavě. Proběhněte přes Karlův most, gotický klenot Prahy, a kochejte se výhledem na majestátní Pražský hrad. Letošní 28. ročník Prague International Maratonu odstartuje už v neděli 5. května 2024 v 9:00 hodin.
Letní sporty, Praha

Česko mezi řádky: Golem, Praha a Gustav Meyrink

Gustav Meyrink (1868–1932) patřil ke generaci německy píšících spisovatelů, jejichž dílo zásadně ovlivnila Praha. Ve svých dílech se k magickému městu opakovaně vracel a rozšířili tak jeho slávu i za hranice. V Praze se odehrává i Golem, jeho nejznámější román, napsaný roku 1915.
Kultura, Praha

Letecké muzeum Kbely zahájí další sezonu – přijďte se podívat na nové stroje

V sobotu 4. května v 10:00 se pro veřejnost opět otevřou brány Leteckého muzea Kbely. Letos to bude již šestapadesátá muzejní sezóna. V rámci otevření se mohou návštěvníci seznámit také s novými přírůstky ve sbírkách muzea. Jedná se o početnou řadu novinek, mezi nimiž najdeme především exponáty velkých strojů. Vstup do muzea je zdarma.
Zážitky, Praha

Kam za májovou zábavou? Tipy na akce, které si nesmíte nechat ujít v květnu 2024

Blíží se léto, ale už květen 2024 nabízí řadu zajímavých akcí – od tradičních a každoročně opakovaných až po novinky, které zažijete jen jednou a proto je třeba si pečlivě vybrat. Máme pro vás tipy z celého Česka na zajímavé akce, festivaly, výstavy, slavnosti, gastronomické akce a workshopy, které letos nesmíte zmeškat.
Zážitky, Praha

Cesty za uměním: francouzský malíř a „celník“ Henri Rousseau a jeho stopy v Česku

Jeden z nejcennějších obrazů ve sbírkách Národní galerie v Praze namaloval francouzský malíř Henri Rousseau (1844–1910), přezdívaný Samouk, Nedělní malíř nebo Celník. Naivistický a ve všech směrech originální umělec přitom celník nikdy nebyl, a dokonce se tak nejmenuje ani jeho nejslavnější obraz. Seznamte se s ním na Kudy z nudy!
Kultura, Praha