Úvod > Aktuality > V Toskánském paláci v Praze můžete obdivovat krásy českého skla a bižuterie
V Toskánském paláci je až do 28. zárí možné zhlédnout rozsáhlou a jedinecnou prezentaci ceského sklárského a bižuterního prumyslu
"> V Toskánském paláci je až do 28. zárí možné zhlédnout rozsáhlou a jedinecnou prezentaci ceského sklárského a bižuterního prumyslu "> Výstavu Concerto Glassico porádá sdružením Ceské umení skla "> Soucástí výstavy je predvádení živé sklárské práce
Kultura

V Toskánském paláci v Praze můžete obdivovat krásy českého skla a bižuterie

  • Vydáno29. srpna 2014
V Toskánském paláci je až do 28. září možné zhlédnout rozsáhlou a jedinečnou prezentaci českého sklářského a bižuterního průmyslu, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a sklářští výtvarníci. Součástí výstavy je také předvádění živé sklářské práce nebo kreativní dílny, kde si vyzkoušíte svou zručnost a fantazii.

České skloVýstava Concerto Glassico pořádaná sdružením České umění skla je nejrozsáhlejší prezentací českého sklářského a bižuterního průmyslu za posledních 25 let, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a výtvarníci. Výstava ukazuje v čem spočívá jedinečnost českého skla, jaké jsou techniky jeho zpracování, jaký význam má pro budoucnost tohoto odvětví sklářské školství a jaký nekonečný prostor nabízejí jedinečné vlastnosti skla pro fantazii českých sklářských výtvarníků.

Součástí výstavy je předvádění živé sklářské práce – foukání skla u sklářské pece, rytí a broušení skla, foukání skleněných figurek, vinutí lampových perlí, malování vánočních ozdob, malba na skle nebo výroba Tiffany vitráží. Návštěvníci si mohou vyzkoušet svou zručnost a fantazii v kreativní dílně pod dohledem odborníků nebo si zahrát na "skleněnou muziku" Vetrachord. V široké nabídce poučení a zábavy jsou připraveny také audiovizuální programy.

Výstava bude přístupná až do 28 září, a to denně od 9 do 18 hodin v Toskánském paláci na Hradčanském náměstí.

Toskánský palác v Praze

Toskánský palác v Praze

Toskánský palác je jednou z dominant Hradčanského náměstí. Za své jméno vděčí Anně Marii Františce, velkovévodkyni Toskánské, která jej získala do vlastnictví v roce 1718. Dnes je využívá Ministerstvo zahraničních věcí ČR, v přízemí se nachází sál pro pořádání výstav a společenských akcí.