Úvod > Aktuality > V Praze se otevírá alchymistická dílna Rudolfa II.
P1050011.JPG
"> P1050011.JPG
Zážitky

V Praze se otevírá alchymistická dílna Rudolfa II.

  • Vydáno23. března 2012
V Praze se nově otevírá veřejnosti muzeum Speculum Alchemiae v Haštalské ulici v Praze, které za dob Rudolfa II. sloužilo jako alchymistická dílna. Muzeum bude otevřeno od pondělí 26. března.
Alchymistická dílnaAlchymistická dílna byla objevena při rekonstrukci jednoho z historicky nejstarších domů v Praze v Haštalské ulici č.p.1, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Budete mít poprvé možnost nahlédnout do míst, kde podle zde nalezených písemností v době renesance vyráběli věhlasní alchymisté elixír života, kámen mudrců a běžné kovy měnili ve zlato. Zdmi této dílny prošlo dle dochovaných písemností mnoho zvučných jmen jako John Dee, Edward Kelley, Tadeáš Hájek z Hájku, nejvýznamnější český alchymista Bavor mladší Rodovský z Hustiřan a také pravděpodobně věhlasně známý židovský učenec Rabbi Löw.

Citlivě zrekonstruovaná prohlídková trasa vám umožní nahlédnout do míst, v nichž přijímali návštěvy, ale také budete moci za zazděným, po staletí zapomenutým, vchodem do pražských katakomb poodhalit další tajemství rudolfínské Prahy.

V Praze můžete navštívit také Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy, které se zabývá velmi podobným tématem o pražských alchymistech.
Speculum Alchemiae – alchymistická dílna z doby Rudolfa II.

Speculum Alchemiae – alchymistická dílna z doby Rudolfa II.

V Haštalské ulici v Praze najdete zpřístupněnou původní alchymistickou dílnu z doby Rudolfa II., kde se míchal elixír věčného mládí a kde Golem dostal svůj šém.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.