Úvod > Aktuality > V Plzni koupíte od 17. listopadu bankovky s motivem katedrály a sametové revoluce
V Plzni koupíte od 17. listopadu bankovky s motivem katedrály a sametové revoluce
"> ">

V Plzni koupíte od 17. listopadu bankovky s motivem katedrály a sametové revoluce

Vydáno 14. listopadu 2019 Zážitky
Hned dva kousky do sběratelské edice eurobankovek bude možné od neděle 17. listopadu zakoupit v plzeňském infocentru. Po úspěchu bankovek s motivy podobizny Karla Gotta či Zoo v Liberci se své eurobankovky dočká také Plzeň. Místní infocentrum bude navíc jediné místo, kde bude možné v neděli 17. listopadu zakoupit bankovky z limitované edice vydané k 30. výročí sametové revoluce.
bankovka plzeňZájemci si budou moci obě bankovky zakoupit v infocentru vedle radnice od neděle 17. listopadu až do vyprodání zásob. Limit na osobu je stanoven na deset kusů. Kupující si nebudu moci vybrat sériové číslo bankovky. Cena jednoho kusu je 80 Kč. Turistické informační centrum je otevřeno každý den od 9 do 18 hodin.

Bankovky vydávané v limitovaných edicích Euro Souvenir sice mají nulovou nominální hodnotu, o to větší je pak jejich hodnota sběratelská. Jsou tištěné na stejný bavlněný papír jako pravá eura. Navíc jsou opatřeny i některými ochrannými prvky. Vzhledem k tomu, že se jedná o sběratelskou záležitost, mají na sobě i takové ochranné prvky, které zabrání jejich případnému zneužití například v automatech.

Další aktuality

30.7.
2020
12 tipů, kam k vodě na Plzeňsku

12 tipů, kam k vodě na Plzeňsku

Plzeňsko a Český les | Letní sporty