!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > V Pardubicích se sešli nejlepší hráči šachu, deskových her i křížovek

V Pardubicích se sešli nejlepší hráči šachu, deskových her i křížovek

Vydáno 10. července 2019 Zážitky
Od 11. do 28. července hostí Pardubice mezinárodní festival šachu a her. Festival se skládá z několika desítek turnajů v různých hrách – např. šachy, bridž, scrabble, mariáš, piškvorky, poker, sudoku a luštění křížovek. Hlavních šachových turnajů by se mělo zúčastnit zhruba 5 000 hráčů z 57 zemí.
ŠachyPardubická hokejová aréna vypadá v těchto dnech poněkud jinak. Místo volné plochy pro hraní hokeje arénu nyní obsadily stolky, za nimiž ve čtvrtek zasedli první hráči 30. ročníku mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open. Mimo hry v šachy se odehrávají turnaje také v bridži a deskových hrách. Nechybějí však ani karetní hry i křížovky a sudoku. Hlavních šachových turnajů by se mělo zúčastnit zhruba 5 000 hráčů z 57 zemí.

VrhcábyNejvětší událostí festivalu je otevřený velmistrovský turnaj Pardubice Open, který bude probíhat od 19. do 27. července. Jedním z nejvýše nasazených favoritů je český velmistr Viktor Láznička, která turnaj dvakrát vyhrál. V těsném závěsu je Sergej Movsesjan z Arménie, který si z Pardubic již odvezl troje vítězství. Třetím nejvyšším hráčem bude nizozemský šachista Jorden van Foreest.

Mimo šachů ve bude v Pardubicích zápolit také v bridži, go, scrabblu, Zatre, backgammonu (vrhcáby), dámě, piškvorkách, křížovkách, sudoku a řadě dalších her. Chybět bude bohužel soutěž ve skládání Rubikovy kostky, avšak pro velký úspěch se bude opakovat mistrovství republiky v hospodském kvízu.
Tipsport aréna Pardubice - hokejové zápasy, veřejné bruslení či kurzy krasobruslení

Tipsport aréna Pardubice - hokejové zápasy, veřejné bruslení či kurzy krasobruslení

Tipsport arén je špičkově vybavená multifunkční hala, která patří díky svému zázemí a technickému vybavením nejen k vysokému evropskému nadstandardu, ale je i plně srovnatelná s úrovní nejlepších hal v zámoří.