Úvod > Aktuality > V olomoucké ZOO otevřeli safari Eurasie
V olomoucké ZOO otevřeli safari Eurasie
">
Příroda

V olomoucké ZOO otevřeli safari Eurasie

  • Vydáno31. července 2013
Bránou prvního safari na Moravě se dnes projeli jeho první návštěvníci. Dnes dopoledne totiž došlo ke slavnostnímu otevření safari Euroasie, jedné z pěti zoogeografických zón celého areálu.
Safari Eurasie v ZOO OlomoucVšichni, kteří na nástupišti usednou do safari vláčku, tak budou mít možnost vidět zubry evropské, losy evropské, jeleny sika, kozorožce kavkazské, muflony, kamzíky horské, kozy bezoárové skutečně zblízka.

Tato první etapa safari otevírá novou etapu celé zoologické zahrady. Návštěvníci se přiblížili zvířatům a zvířata přírodě. Vytvořilo se jim prostředí, ve kterém se budou projevovat v rámci soužití s ostatními zvířaty tak, jak jim je dáno.

Celková plocha všech pěti areálů safari respektujících zoogeografické zóny by měla zaujímat 19 ha. Realizační práce spadají do let 2012-2017. Euroasii následují Severní Amerika, Afrika, Austrálie a Arktida, a s nimi vlci, sobi, klokani, žirafy, přímorožci a mnoho dalších zvířat. Se stavbou další etapy se začne již na jaře roku 2014.
Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.