Úvod > Aktuality > V Přerově začíná folklorní festival V zámku a podzámčí

V Přerově začíná folklorní festival V zámku a podzámčí

Vydáno 5. června 2019 Kultura
Folklorní soubor Haná Přerov vás zve na folklorní festival Přerov, který se koná ve dnech 5. až 8. června 2019. Těšit se můžete na temperamentní maďarský folklor, letní večer na nádvoří zámku, moravští vinaři, folklor u Galerie města Přerova a neformální hraní v barech. Hlavní část porgramu se chystá na pátek 7. a sobotu 8. června Písně folklorních souborů zazní v pátek na nádvoří zámku, v pak sobotu na Horním náměstí.
V zámku a podzámčíNa letošním přerovském folklorním festivalu V zámku a podzámčí vystoupí soubory z Maďarska, Slovenska, Čech i Moravy. Ve středu 5. června festival otevírá krásná akce O víně a folkloru. Na návdoříčku před Galerií města Přerova představí moravští vinaři svá vína, zahraje cimbálová muzika a bude se povídat o tom, že víno a folklor k sobě neodmyslitelně patří. Páteční večery na nádvoří přerovského zámku mají tradičně skvělou atmosféru, letos tu vystoupí Bobule z Olomouce, Milpošanka ze Slovenska a soubor Furmička z Maďarska. Novinkou pak bude neformální program v podnicích, kde se budete moci potkat s vystupujícími soubory, zazpívat si, poslechnout si cimbál nebo si jen tak popovídat.
 
MilpošankaHlavní program pak bude v sobotu 8. června na Horním náměstí. Vystupovat bude DFS Trávníček Přerov, temperamentní maďarský soubor Furmička, Dunajec z Olomouce, valašský Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm a soubor Jaro z Ústí nad Orlicí.

Letošní novinkou je také sobotní večer, který se jmenuje Noty místo hvězd a bude se odehrávat přímo na Horním náměstí od 18:00 až do kuropění!
Galerie města Přerov

Galerie města Přerov

Galerie města Přerova sídlí na Horním náměstí 1 v prostorách bývalé zámecké stolárny, přebudované v industriálním duchu do podoby moderní výstavní síně. Příjemné prostředí městské památkové zóny láká k návštěvě celého starobylého Horního náměstí.

Zámek Přerov - Muzeum Komenského

Zámek Přerov - Muzeum Komenského

Většinu sálů přerovského zámku, který se tyčí nad zbytky městských hradeb, využívá Muzeum Komenského pro své dlouhodobě instalované expozice už od roku 1906. Dnešní podobu vtiskl budově rod Žerotínů, kteří jej v 17. století několikrát přestavěli.

Další aktuality

3.12.
2019
Přehlídka filmové animace láká do Olomouce

Přehlídka filmové animace láká do Olomouce

Střední Morava a Jeseníky | Kultura
11.11.
2019
Blues Alive 2019 opět rozezní Šumperk

Blues Alive 2019 opět rozezní Šumperk

Střední Morava a Jeseníky | Kultura