Úvod > Aktuality > V neděli se na Kuksu pořádají slavnosti koní, historie a řemesel

V neděli se na Kuksu pořádají slavnosti koní, historie a řemesel

Vydáno 27. června 2019 Příroda
Krása koní a umění lidí okolo nich, prezentace řemesel a pohledy do historie v nádherných kulisách hospitálu Kuks... to je oblíbená Slavnost koní, historie a řemesel, která se uskuteční v Kuksu v neděli 30. června 2019, tentokrát na téma "Tak jde čas".
KůňSlavnosti koní, historie a řemesel Kuks opět přivedou pod kulisy hospitálu krásu koní a umění lidí okolo nich v neděli 30. 6. 2019, tentokrát s tématem „Tak jde čas“. Program pro vás opět připravili lidé s láskou ke koním, půdě a starým řemeslům. Mnohému vás naučí, ještě více předvedou.

Pokácí nemocný strom ruční pilou a sekerou a společně s vámi zasadí strom nový. Pomohou vám objevit krásu sečení kosou a celý program zarámují ržáním a potem koní. Přijďte s nimi mluvit, sledovat je a učit se. Pojďte se s nimi prostřednictvím koní vrátit k přírodě.
 

Prezentace plemen koní, křtiny hříbat, starokladrubská voltiž i koňský zubař

Koně v Hospitálu KuksStarokladrubské baroko a dámské sedlo bude k vidění na loukách pod hospitálem, zároveň tam bude probíhat prezentace českých a polských plemen koní. Dále tam uvidíte chladnokrevné čtyřspřeží, přetahování koně s diváky i sílu koní v tahu. Součástí programu jsou i křtiny hříbat.

Na louce u Labe si prohlědněte starokladrubskou voltiž, vozatajské ukázky a skokové ukázky. Vedle mostu přes Labe vám tradiční zemědělci předvedou ukázku orby a s koňským zubařem se setkáte na louce pod hospitálem. K rozšířeným pracem okolo koní patří kování. Ukázku kování chladnokrevného koně uvidíte v parčíku pod hospitálem.

Záštitu nad akcí Slavnosti koní, historie a řemesel Kuks 2019 převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.
Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

Další aktuality

30.5.
2020
Krkonošská pivní stezka se opět otevřela

Krkonošská pivní stezka se opět otevřela

Krkonoše a Podkrkonoší | Gurmánská turistika
23.5.
2020
V Krkonoších oslaví Evropský den chráněných území

V Krkonoších oslaví Evropský den chráněných území

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
21.5.
2020
Nad Špindlerovým Mlýnem vzniká Jelení hravá naučná stezka

Nad Špindlerovým Mlýnem vzniká Jelení hravá naučná stezka

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda