Úvod > Aktuality > V Luhačovicích se slavnostně otevře kolonáda
V Luhačovicích se slavnostně otevře kolonáda
"> "> ">

V Luhačovicích se slavnostně otevře kolonáda

Vydáno 27. listopadu 2019 Lázně a wellness
Ve středu 27. listopadu 2019 se v Luhačovicích slavnostně otevře lázeňská kolonáda. Stane se tak v 17:00 hodin, zpřístupněna bude ale již od 15:00 hodin. Pozdně funkcionalistická stavba je dlouhá přes sto dvacet metrů a spolu s přilehlou halou Vincentka, jejíž rekonstrukce skončila letos v srpnu, patří mezi kulturní památky.
lázně LuhačovicePo rozsáhlé rekonstrukci začne opět sloužit veřejnosti lázeňská kolonáda v Luhačovicích. Slavnostní otevření je připraveno na středu 27. 11. 2019. Kolonáda bude zpřístupněna již od 15 hod. Samotný program začne odpoledním koncertem Stanley Dixie Street Band hale Vincentka od 16 hod. a bude pokračovat v 17:00 hodin přestřižením pásky za účasti starosty Luhačovic a generálního ředitele Lázní Luhačovice. Vyvrcholením pak bude ohňostroj, který je plánovaný na Lázeňském náměstí v 17:30 hod. Chybět nebudou ani stánky s punčem, svařeným vínem nebo teplými oplatkami.

kolonáda LuhačovicePři rekonstrukci byla obnovena dříve nepřístupná atria, obnovilo se prosklení, kolonáda se prosvětlila díky světlíkům, rekonstruováno bylo osvětlení a mozaiková dlažba. Ve středu kolonády byl obnoven pramen, dříve tam lidé mohli pít pramen Amandka, nyní je tam přivedena Vincentka. V atriích vznikly odpočinkové zóny, kde budou zahrádky ke gastronomickým provozům, které dříve na kolonádě nebyly. Fungovat tam bude vinotéka s tapas barem. Obchody, které byly na kolonádě už dřív, se přeorientují z prodeje drobných suvenýrů na hodnotnější věci. Provoz obchůdků by měl začít v prosinci

Pozdně funkcionalistický komplex je dílem brněnského architekta Oskara Pořísky (1897 až 1982). Tvoří jej hala Vincentka a Velká a Malá kolonáda. Právě hala Vincentka již rekonstrukcí prošla a veřejnosti se otevřela v polovině srpna 2019. Do budoucna se v Luhačovicích počítá s revitalizací areálu Vodoléčebného ústavu a Říčních a slunečních lázní.
Lázeňská kolonáda v Luhačovicích

Lázeňská kolonáda v Luhačovicích

Lázeňská kolonáda v Luhačovicích, někdy také nazývaná jako Velká kolonáda, byla vybudována po 2. světové válce podle plánů architekta Oskara Pořísky.

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Poukazy na státní příspěvek 4 000 Kč již nepřijímáme. Zájem o pobyty byl obrovský a převýšil limit daný státem.

Hala Vincentka v Luhačovicích prošla proměnou a je opět otevřena

Hala Vincentka v Luhačovicích prošla proměnou a je opět otevřena

Hala Vincentka v Luhačovicích prošla pořádnou proměnou a díky revitalizaci nyní působí historizujícím a přitom velmi moderním dojmem. Veřejnosti je otevřena od pondělí 12. srpna 2019 a po téměř roční rekonstrukci je možné se opět nejznámějšího luhačovického pramene Vincentky napít přímo u zdroje.