Úvod > Aktuality > V Jeseníkách si můžete projít nově obnovenou naučnou stezku Rejvíz
V Jeseníkách si můžete projít nově obnovenou naučnou stezku Rejvíz
">
Příroda

V Jeseníkách si můžete projít nově obnovenou naučnou stezku Rejvíz

  • Vydáno3. června 2013
Turistům, kteří zamíří do Jeseníků, zpestří pobyt nová naučná stezka v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Stezka, jenž byla letos obnovena po více než čtyřiceti letech, je dlouhá 5 km.
Národní přírodní rezervace Rejvíz byla vyhlášena roku 1955. Území o rozloze 329 ha podléhá ochraně největšího komplexu vrchovištního rašeliniště, rašelinných lesů, mokřadních a rašelinných luk na Moravě a ve Slezsku. Rejvíz se pro mimořádnou zachovalost přírodního prostředí a biotopy s výskytem vzácných druhů rostlin a živočichů začlenil do evropské soustavy chráněných území NATURA 2000.
 
Stezku dlouhou 5 km turistických cest, které lemují klády, jenž jsou upraveny tak, aby si na nich návštěvníci mohli posedět. Vzniklo také čtrnáct nových zastavení vybavených novými panely s informacemi o okolní flóře a fauně, doplněné o kresby a kvizy určené nejen dospělým, ale zejména dětem.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Rašeliniště na Rejvízu

Rašeliniště na Rejvízu

Revíz, označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách, je ideálním místem pro klidnou dovolenou. Horská osada je vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky a houbaření.

Naučná stezka Rejvíz k Velkému mechovému jezírku

Naučná stezka Rejvíz k Velkému mechovému jezírku

Naučná stezka Rejvíz se nachází ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci rozprostírající se v severovýchodní části Hrubého Jeseníku. Stezka v délce cca 3 km vede do středu největšího moravského rašeliniště k Velkému mechovému jezírku.