Úvod > Aktuality > V Hostětíně se nachází první certifikovaná Ukázková přírodní zahrada ve Zlínském kraji
V Hostetíne se nachází certifikovaná Ukázková prírodní zahrada
"> V Hostetíne se nachází certifikovaná Ukázková prírodní zahrada "> Soucástí zahrady jsou i bylinkové záhony
Příroda

V Hostětíně se nachází první certifikovaná Ukázková přírodní zahrada ve Zlínském kraji

  • Vydáno17. června 2013
V Hosetíně můžete navštívit přírodní zahradu, kde se žije a hospodaří v souladu s přírodou, plnou rostlin, bylinek, ovocných stromů, hmyzu a ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". V hosetínské zahradě si každý přijde najde to "své" – inspiraci, ponaučení i zábavu. V uplynulém týdnu zahrada získala i oficiální certifikaci Ukázková přírodní zahrada a pyšní se mezinárodně platnou plaketou.
Ukázková přírodní zahradaV neděli 23. června ve 14 hodin pracovníci Centra Veronica zahradu slavnostně otevírají. Při Zahradní slavnosti se můžete těšit na bohatý program pro děti i dospělé. Pro děti je připravená dětská stezka s tématem přírodní zahrady, výtvarné a zábavné aktivity pro děti, hledání kamarádů – zvířátek v zahradě. Děti poznají nejrůznější domečky a hotely pro živočichy v sadu a budou si moct vyrobit domeček pro škvory, kteří jsou v zahradě velmi užiteční. Pro návštěvníky bude připraveno malé občerstvení formou pomazánek z bylin a plevelů a ochutnávka bylinkových nápojů. Celý program doprovodí i výstava obrázků žáků okolních škol a vyhlášení vítězů soutěže žáků mateřských a základních škol na téma Přírodní zahrada. Po celou dobu budou probíhat i lektorované exkurze po zahradě, poradenství pro dospělé k přírodním zahradám, ukázka odborné literatury k tématu.

V ukázkové přírodní zahradě uvidíte řadu typických prvků, které si můžete vybudovat i na své zahradě. Obdivovat budete moci bylinkové záhony a bylinkovou spirálu, vyvýšené záhony, prvky pro podporu života v sadu (hadník, ještěrkovník, broukoviště, ježkovník, budku pro netopýra, dům pro čmeláky, ptačí budky), ukázkový ovocný sad starých odrůd ovoce (mimo jiné oskoruši, rakytník, áronie, mišpule aj.) a herní prvky z vrbového proutí.

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

V Hostětíně se nachází zahrada, kde se žije v souladu s přírodou. Naleznete zde prostor plný bylinek, ovocných stromů, hmyzáčků, ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". Na své si zde přijdou ti, kteří hledají zábavu, ponaučení i insporaci.

Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Centrum Veronica Hostětín se věnuje environmentální výchově a vzdělávání především dospělých – během roku organizuje semináře, exkurze, workshopy a školení pro zástupce veřejné správy, nevládních organizací a odborné či laické veřejnosti z oblasti ochrany životního prostředí.

Další aktuality