Úvod > Aktuality > V Děčíně si užijete Velikonoce na zámku i v zoo
Zámek Decín pripravil pro prázdninový velikonocní cas oblíbené detské prohlídky
"> Zámek Decín pripravil pro prázdninový velikonocní cas oblíbené detské prohlídky "> Pohádková pomlázka se koná tradicne v Ružové zahrade 21.4. od 14 hodin
Zážitky

V Děčíně si užijete Velikonoce na zámku i v zoo

  • Vydáno21. dubna 2019
O Velikonocích čeká na malé i velké v Děčíně spousta možností, jak si skvěle užít volno. Navštívit můžete například zoologickou zahradu, která pro své návštěvníky připravila zoologockou soutěž. Další pěkné zážitky vás čekají na zámku, kde čeká děti hledání vajíček s komteskami v Růžové zahradě.

Zámek DěčínZajímavou stanovištní soutěž přichystala na dny prázdninového volna od 18. do 22. dubna děčínská zoologická zahrada. V areálu zoo je připraveno celkem šest zvídavých otázek. Kdo vyplní všechna políčka správně, dostane se do slosování o pěkné ceny. Soutěž Velikonoce probíhá až do pondělí 22. dubna a zahrada je otevřena denně od 8 do 18 hodin. Se vstupenkou ze zoo můžete ve stejný den navštívit zdarma i Expozici Rajské ostrovy na Teplické ulici.

Zámek Děčín připravil na Pondělí velikonoční, tj. 22. dubna 2019 oblíbenou kratochvíli s názvem Pohádková pomlázka. Zdejším komteskám totiž zase někdo schoval velikonoční vajíčka! Pomůžete jim je najít? Hledání vajíček bude probíhat od 14:00 do 17:00 hodin v areálu Růžové zahrady. V 15:00 hodin si pro děti připravilo Činoherní studio Ústí nad Labem pohádku Býk Ferdinand. Vstupné je pro děti 50 Kč a pro jejich doprovod 30 Kč.

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna. Je jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.