Úvod > Aktuality > V Českém Krumlově proběhne o víkendu nejfotogeničtější akce roku
V Ceském Krumlove probehne o víkendu nejfotogenictejší akce roku
"> V Ceském Krumlove probehne o víkendu nejfotogenictejší akce roku "> V každé lokaci je pro volné focení pripravený fotogenický program "> Festivalové dení v ulicích je pro všechny návštevníky zdarma "> Nocní focení nabízí zcela nové možnosti fotografického videní
Zážitky

V Českém Krumlově proběhne o víkendu nejfotogeničtější akce roku

  • Vydáno6. června 2013
Pro všechny milovníky fotografií a fotografování přinese druhý červnový víkend jedinečnou akci v jednom z nejfotogeničtějších měst u nás – Českém Krumlově. Pestrý program zaručuje atraktivnost pro profesionály i laiky, stejně jako pro rodiny s dětmi. Čekají zde fotografie doslova na každém kroku.
Open –air Foto festival v Českém KrumlověOpen –air Foto festival, který proběhne od 8. do 9. června v Českém Krumlově, je nejrozsáhlejší fotografickou událostí. Připraveny budou nejen fotozážitky a přednášky, ale pro omezený počet účastníků i praktické dílny, které propojují teorii s praxí. Součástí edukativního systému jsou také fotoporadny, ve kterých budou odborníci hodnotit přinesený snímek a doporučovat, jak se vyvarovat případných chyb. V každé lokaci je pro volné focení připravený fotogenický program jako je snový cirkus, bikeři na ulici, břišní tanečnice, pohádkový les či kapely a jiné zážitky. Ve vybraných lokacích bude možnost zapůjčení si nejen modelů a modelek, ale také světelné techniky. Noční focení nabízí zcela nové možnosti fotografického vidění. Proto se někde bude fotografovat i po setmění.

Na krumlovském zámku bude hned několik lokací. Mincovna je vzdělávacím centrem určeným nejen pro ty, kteří s focením začínají a dozví se tu úplné základy, ale i pro zkušené fotografy, kteří si chtějí vyzkoušet kalibraci monitoru, práci se softwarem na úpravu fotografií či se dozvědět informace o focení pod vodou. Tématická fotoscéna v šatlavě, která je věnovaná aranžované fotografii, ve spojení s půjčovnou historických kostýmů, zaručují zábavu pro celou rodinu. Prostory lapidária jsou místem postprodukce, tedy všeho okolo úpravy, tisku, zarámování fotografií a tiskáren včetně praktických ukázek.

Český KrumlovV lokaci Svět fantazie nebude kromě snového cirkusu chybět make-up airbrush, bodypainting a večer kouzlení luminografie – malby světlem. Zájemci o historii fotografie si nesmí nechat ujít návštěvu Musea Seidel, kde kromě četných přednášek a interaktivních prohlídek, bude i stanoviště pro fanoušky Polaroidu.

Ani milovníci ženské krásy nepřijdou zkrátka. V prostorách školy je připraveno focení uměleckého aktu, v klubu City Lounge budou probíhat přednášky a dílny o glamour fotografii. Festivalové centrum je věnované koncertní a taneční fotografii, a také natáčení videa fotoaparátem. Family park je o dětské fotografii a fotografování. Bude zde připravený pohádkový les, tvořivé dílny, miniškolička fotografování pro děti i hlídací koutek.

Na pódiu se budou střídat přednášející s tanečníky a muzikanty. Z kapel vystoupí Homoguru, Sly Rabbits, Bags a Semtex. Z tanečních skupin třeba irský step a tanec Rinceoirí či bojové umění capoiera. Třešničkou na dortu bude ohňová show Palitchi. V ulicích budou k vidění pouliční umělci.

Festivalové dění v ulicích
je pro všechny návštěvníky zdarma. Nicméně díky fotopasu získáte přístupy do festivalových zón s fotogenickým programem šitým na míru danému žánru, který je lokaci věnován. Stačí si z pohodlí domova prostudovat na webových stránkách program a vybrat si odpovídající fotopas a dílnu, zarezervovat si ji a pak si vyzvednout na místě odpovídající vstupenku. Samozřejmě je možnost koupě fotopasu i přímo na místě bez této rezervace, a to na třech festivalových pokladnách. Ceny vstupenek se pohybují od 450Kč výše.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.