Úvod > Aktuality > Ve věži Staré radnice v Brně se otevře nová expozice
Zážitky

Ve věži Staré radnice v Brně se otevře nová expozice

  • Vydáno8. dubna 2018
I prostory kulturní památky a jedné z nejstarších staveb v Brně mohou být moderní a trendy. To dokáže turistům TIC Brno, které připravilo rekonstrukci expozice ve věži. Věž se uzavře od 9. do 12. dubna, aby mohla být 13. dubna znovu otevřena. Novou expozici si zde prohlédnete od 10:00 do 22:00 hodin. Od 14. dubna do konce května pak bude věž otevřena denně od 10:00 do 18:00 hodin.
Stará radnice BrnoPapírovo-dřevěný model Staré radnice, mix písemností, mincí a archeologických replik, které mnohdy ani nesouvisely s historií radnice v tmavé místnosti pod schody u vstupu na věž – to již dnes rozhodně není vizuálně atraktivní a moderní expozice.

Změnu čekejte už v sobotu 14. dubna. Ve Staré radnici se nově seznámíte s osobou stavitele, sochaře a architekta Antonína Pilgrama. Ano, právě toho, který vytvořil gotický portál Staré radnice i s pokroucenou věžičkou. Málokdo však ví, že tento stavitel pracoval i ve Vídni na interiéru kazatelny Dómu sv. Štěpána. Prostor si bude hrát se světlem, informace se dozvíte z panelů. Vydat se na vyhlídku z věže Staré radnice zase bude o něco atraktivnější.

A jak to bude s radnicí časově? Věž bude uzavřena od 9. do 12. dubna. V pátek 13. dubna bude věž otevřena od 10.00 do 22.00 hodin a od 14. dubna do konce května bude věž otevřena denně od 10.00 do 18.00 hodin. V červenci a srpnu můžete do věže od 10:00 do 22:00 hodin. Prodej lístků bude probíhat v infocentru "pod krokodýlem", od 18:00 i na pokladně věže.
 

Vyrazte na jarní komentované prohlídky a projížďku minibusem

BrnoV dubnu opět startují jarní tematické prohlídky Brna. Průvodci vás provedou patnácti okruhy. Vrací se také vyhlídkové jízdy turistickým minibusem. Společně s průvodci se můžete vydat 14. dubna do Brna za první republiky nebo o den později v neděli 15. dubna Po stopách Jiřího Mahena. O týden později máte šanci 21. dubna vidět Ústřední hřbitov nebo Funkcionalismus v centru Brna. V neděli 22. dubna budou probíhat na téma Židovské Brno (s prohlídkou synagogy) a Židovský hřbitov.

Jelikož je kapacita prohlídek omezená, doporučujeme si s předstihem zakoupit vstupenky v infocentrech na Panenské a Radnické ulici. Dospělí zaplatí 100 korun, zlevněné lístky pak stojí polovinu. Přesný program a místa, odkud se vyráží, najdete na webu ticbrno.cz.

Minibus BrnoOd 14. dubna je také možné nasednout do turistického minibusu a vyrazit na místa, která jsou pěšky z centra obtížněji dostupná. Minibusy pravidelně odjíždějí ze zastávky na náměstí Svobody po třech trasách – za brněnskými vilami, hrady a za poznáváním židovského Brna. Jízdní řády a další informace najdete rovněž na stránkách TICu.
Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

Obdivovat vzácný gotický portál, nahlédnout do freskového sálu, vystoupat na věž, kochat se pohledem na celé Brno. Zastavit se na Staré radnici stojí za to!

Další aktuality

V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník

Od soboty 4. února se na sezonu 2023 opět otevírá zámek Lednice a zámecký skleník. Můžete přijít na zimní prohlídky prvního okruhu anebo se pokochat pohledem na ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé rozkvétají právě teď. Zámek se skleníkem bude přístupný v únoru a březnu vždy o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Památky

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika