Úvod > Aktuality > V Borovanech se otevře nové přírodní koupaliště
V Borovanech se otevre nové prírodní koupalište
"> V Borovanech se otevre nové prírodní koupalište
Letní sporty

V Borovanech se otevře nové přírodní koupaliště

  • Vydáno21. června 2013
V jihočeských Borovanech se 28. června otevře unikátní plovárna, která bude vhodná také pro alergiky. Nové přírodní koupaliště Lazna nebude potřeba chemicky ošetřovat, čištění zajistí dvě laguny se speciálními rostlinami.
KoupáníNové přírodní koupaliště Lazna je v Jihočeském kraji unikátem. Svým standardem je srovnatelné s ostatními veřejnými přírodními koupališti v České republice typu „biotop“. Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je zajištěn bez chemické úpravy a probíhá ve filtračních lagunách působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů. Je tedy vhodný pro alergiky, kteří chemicky čištěná koupaliště zpravidla navštěvovat nemohou. Jedná se o koupání v přírodě ovšem se standardním zázemím odpovídajícím koupání v bazénu. Koupaliště dostalo svůj název podle uličky, která vede od radnice směrem k plovárně. V historii se tam nacházely malé venkovní lázně.

Součástí koupaliště jsou vodní herní prvky pro děti (skluzavka, houpačka, vodní hřib) pro plavce pak skokanský můstek, chrliče vody, molo včetně zdvíhacího zařízení pro invalidy. Děti mají dále k dispozici dobře vybavené dětské hřiště (houpačky, lanovka, skluzavka, pirátská věž ap.). V provozní budově je přebalovací pult, bezpečnostní schránky, sprcha s teplou vodou. K využití je také hřiště pro plážový volejbal a občerstvení s posezením na terase.

Milovníci koupání si na otevření nové plovárny však musí ještě chvilku počkat. Areál, kde nechybí hřiště pro plážový volejbal a pétanque, brouzdaliště pro děti i sociální zařízení, se zdarma otevře v pátek 28. června. Koupaliště poté bude v provozu celé letní prázdniny od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné bude činit 50 Kč ve všední den a 60 Kč o víkendu.
Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

Koupaliště Lazna v Borovanech, ve kterém se voda čistí pomocí speciálních lagun, je jediné svého druhu v Jihočeském kraji. Díky zcela přírodnímu čištění je zde koupání vhodné i pro alergiky.