Úvod > Aktuality > Užijte si středeční dubnové prohlídky pivovaru Budvar
Užijte si středeční dubnové prohlídky pivovaru Budvar
"> ">
Gurmánská turistika

Užijte si středeční dubnové prohlídky pivovaru Budvar

  • Vydáno4. dubna 2017
Každou dubnovou středu od 19:30 se lidé opět mohou zúčastnit "divadelních" prohlídek pivovaru v historických kostýmech. Místo obvyklého výkladu průvodců v nich návštěvníci sledují klíčové okamžiky z historie pivovaru prostřednictvím hraných scének v dobových kostýmech. Jedná se již o čtvrtou sérii prohlídek, které byly dosud vždy vyprodány. Kvůli velkému zájmu je však nutné vstupenky je však nutné rezervovat předem.
Budvar prohlídkyNávštěvnické centrum Budějovického Budvaru připravilo na dubnové večery čtvrtou sérii "divadelních" prohlídek pivovaru v historických kostýmech. Každou středu převezmou roli průvodců herci, kteří v hraných scénkách přenesou návštěvníky do klíčových okamžiků v historii pivovaru. Scénáře jednotlivých výstupů vycházejí z ověřených historických skutečností, mimo jiné i ze zápisů jednání správní rady Českého akciového pivovaru.

"Divadelní" prohlídky se uskuteční v termínech 5., 12., 19. a 26. dubna 2017 od 19:30 hodin. Zájemci budou očekáváni ve vestibulu Návštěvnického centra Budějovického Budvaru. Vstupenky je nutno předem rezervovat. Objednat je lze na emailu exkurse@budvar.cz či telefonu 387 705 347 nebo pomocí e-shopu Budweiser Budvar a také na webových stránkách Budvaru. Cena vstupenky je 200 Kč, pro studenty a děti 100 Kč.
 

Běžné prohlídky a Budvarka v novém

BudvarkaStandardní prohlídky pivovaru budou i nadále probíhat beze změny – tj. každý den včetně víkendů od 9:00 do 17:00 hodin. Nezbytná je vždy rezervace vstupenek předem. Každý pracovní den ve 14:00 se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace. Průvodci hovoří česky nebo některým z dalších 6 světových jazyků.

Přímo v areálu pivovaru funguje „Original Pivnice Budvarka“, která byla 3. 4. 2017 otevřena po rozsáhlé rekonstrukci se zcela novým interiérem. Design restaurace je novým gastronomickým konceptem Budějovického Budvaru. V restauraci mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat především gastronomické speciality tradiční české kuchyně. Nabídku služeb doplňují prodejna piva a suvenýrů a také komplexně vybavené prostory pro firemní školení či společenské akce.
Pivnice Budvarka – první restaurace pivovaru Budvar v Českých Budějovicích

Pivnice Budvarka – první restaurace pivovaru Budvar v Českých Budějovicích

Zrekonstruovaná pivnice Budvarka nabízí výtečně ošetřená piva z produkce Budějovického Budvaru, tradiční českou i mezinárodní kuchyni a příjemnou obsluhu, která splní každé vaše přání. Na velké obrazovce můžete sledovat vybraná televizní sportovní utkání.

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

V Českých Budějovicích můžete obdivovat tradiční výrobu chmelového moku pivovarníky, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin. Pro milovníky Budvaru je tu návštěvnické centrum.