Úvod > Aktuality > Užijte si o víkendu Dny Italské republiky na Moravě
Na Masarykove námestí v Uherské Hradište mužete navštívit tržište s pravými italskými potravinami
"> Na Masarykove námestí v Uherské Hradište mužete navštívit tržište s pravými italskými potravinami "> V nedeli 2. cervna budou Dny Italské republiky pokracovat na Orechovském zámku "> Na Dnech Italské republiky zhlédnate zhlédnout show italských vlajkonošu
Kultura

Užijte si o víkendu Dny Italské republiky na Moravě

  • Vydáno30. května 2013
O víkendu 1. a 2. června ožije Uherské hradiště a zámek Ořechov italskou kulturou. Budou zde totiž probíhat velkolepé Dny Italské republiky. V sobotu rozveselí italský temperament Masarykovo náměstí a Kolejní nádvoří v Uherském Hradišti, v neděli se oslavy přesunou na nedaleký zámek Ořechov.
Italští vlajkonoši na zámku OřechovV sobotu 1. června můžete od 9:00 hodin na Masarykově náměstí v Uherské Hradiště navštívit tržiště s pravými italskými potravinami, obdivovat italské automobily značek Maserati, Ferrari a Fiat a zhlédnout velkolepou show italských vlajkonošů Sbandieratori di sant´elpidio a mare. Pokud vám bude na Masarykově náměstí příliš horko, můžete si odskočit do Reduty na výstavu italských fotografií a umění, která pokračuje až do neděle. Pro labužníky a milovníky italských jídel bude restaurace Menton nabízet speciální italské obědové menu.

V 19:00 se na Kolejním nádvoří otevře večerní filmová kavárna pod širým nebem. Zde budete moct ochutnat pravé italské espresso, koktejly, zákusky a víno. Po setmění ve 21:00 se bude promítat kultovní snímek režiséra Federica Feliniho Amarcord. Tento Felliniho autobiografický film se odehrává v Rimini, režisérově rodišti, ve 30. letech. Fellini ve filmu vzpomíná na své dospívání, k němuž nutně náleží třeba i první erotické zážitky, tajné návštěvy kina či platonická láska. Film získal roku 1975 Oscara za nejlepší zahraniční film (v témž roce byl ve stejné kategorii nominován i na Zlatý glóbus), o rok později byl nominován na Oscara za režii a původní scénář. Fellini byl navíc oceněn dalšími cenami – mj. Cenou newyorských filmových kritiků, "Stříbrnou stuhou" Italského národního syndikátu novinářů a "Davidem" francouzského sndikátů filmových recenzetů.

V neděli 2. června budou Dny Italské republiky pokračovat na Ořechovském zámku, který bude otevřen celý den. Ti, kteří se nedostali v sobotu dopoledne na Masarykovo náměstí si budou moct prohlédnout výstavu automobilů a zhlédnout show italských vlajkonošů. Navíc uvidíte show kouzelníka Jiřího Hadaše a poslechnout si cimbálovou muziku. Pro nejmenší budou přichystány dětské atrakce.

Dny Italské republiky připravila Italsko-moravská kulturní a historická asociace, Klub kultury Uherské Hradiště, Italský kulturní institut v Praze a Velvyslanectví Italské republiky.
Zámek Ořechov – rezidence vhodná pro společenské akce

Zámek Ořechov – rezidence vhodná pro společenské akce

V malé slovácké vesnici Ořechov v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji najdete Zámek Ořechov. Prostory zámku nabízejí zájemcům konání soukromých nebo firemních hostin, oslav, rautů, večírků nebo posezení v zámeckém sklípku. Pro páry je ideálním místem pro konání svateb.

Další aktuality