Úvod > Aktuality > Užijte si o víkendu Dny Italské republiky na Moravě
Na Masarykove námestí v Uherské Hradište mužete navštívit tržište s pravými italskými potravinami
Kultura

Užijte si o víkendu Dny Italské republiky na Moravě

  • Vydáno30. května 2013
O víkendu 1. a 2. června ožije Uherské hradiště a zámek Ořechov italskou kulturou. Budou zde totiž probíhat velkolepé Dny Italské republiky. V sobotu rozveselí italský temperament Masarykovo náměstí a Kolejní nádvoří v Uherském Hradišti, v neděli se oslavy přesunou na nedaleký zámek Ořechov.
Italští vlajkonoši na zámku OřechovV sobotu 1. června můžete od 9:00 hodin na Masarykově náměstí v Uherské Hradiště navštívit tržiště s pravými italskými potravinami, obdivovat italské automobily značek Maserati, Ferrari a Fiat a zhlédnout velkolepou show italských vlajkonošů Sbandieratori di sant´elpidio a mare. Pokud vám bude na Masarykově náměstí příliš horko, můžete si odskočit do Reduty na výstavu italských fotografií a umění, která pokračuje až do neděle. Pro labužníky a milovníky italských jídel bude restaurace Menton nabízet speciální italské obědové menu.

V 19:00 se na Kolejním nádvoří otevře večerní filmová kavárna pod širým nebem. Zde budete moct ochutnat pravé italské espresso, koktejly, zákusky a víno. Po setmění ve 21:00 se bude promítat kultovní snímek režiséra Federica Feliniho Amarcord. Tento Felliniho autobiografický film se odehrává v Rimini, režisérově rodišti, ve 30. letech. Fellini ve filmu vzpomíná na své dospívání, k němuž nutně náleží třeba i první erotické zážitky, tajné návštěvy kina či platonická láska. Film získal roku 1975 Oscara za nejlepší zahraniční film (v témž roce byl ve stejné kategorii nominován i na Zlatý glóbus), o rok později byl nominován na Oscara za režii a původní scénář. Fellini byl navíc oceněn dalšími cenami – mj. Cenou newyorských filmových kritiků, "Stříbrnou stuhou" Italského národního syndikátu novinářů a "Davidem" francouzského sndikátů filmových recenzetů.

V neděli 2. června budou Dny Italské republiky pokračovat na Ořechovském zámku, který bude otevřen celý den. Ti, kteří se nedostali v sobotu dopoledne na Masarykovo náměstí si budou moct prohlédnout výstavu automobilů a zhlédnout show italských vlajkonošů. Navíc uvidíte show kouzelníka Jiřího Hadaše a poslechnout si cimbálovou muziku. Pro nejmenší budou přichystány dětské atrakce.

Dny Italské republiky připravila Italsko-moravská kulturní a historická asociace, Klub kultury Uherské Hradiště, Italský kulturní institut v Praze a Velvyslanectví Italské republiky.
Zámek Ořechov – rezidence vhodná pro společenské akce

Zámek Ořechov – rezidence vhodná pro společenské akce

V malé slovácké vesnici Ořechov v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji najdete Zámek Ořechov. Prostory zámku nabízejí zájemcům konání soukromých nebo firemních hostin, oslav, rautů, večírků nebo posezení v zámeckém sklípku. Pro páry je ideálním místem pro konání svateb.

Další aktuality

Užijte si jarní prázdniny v Zoo Zlín

Pro všechny návštěvníky, kteří během jarních prázdnin zavítají do zlínské zoologické zahrady, nabízí zoo speciální prázdninový program. Děti i dospělí se tak mohou těšit na komentované krmení u vybraných expozic zvířat a milovníky přírody jistě potěší i právě kvetoucí první jarní květinky.
Zlínský kraj | Příroda

Poznejte národní kulturní památky Zlínského kraje

Poznejte unikátní památky Zlínského kraje, které jsou zapsány na seznamu národních kulturních památek. Kromě zámků a církevních památek je na něm i Valašské muzeum v přírodě a několik fojtství. V každé roční době jsou krásné Pustevny, za návštěvu ale stojí i nedávno zrekonstruovaný Památník Ploština nebo barokní hřbitov ve Střílkách.
Zlínský kraj | Památky

Užijte si rodinnou zábavu za jakéhokoli počasí v Dětském světě na výstavišti v Kroměříži

Nebaví vás jen sedět doma a chcete mít zážitky, na které jen tak nezapomenete? Vyrazte do Dětského světa v Kroměříži plného atrakcí. Bavit se zde budou malí i velcí. Vychutnejte si návštěvu unikátního zábavního parku, který vám nabízí zábavu pro celou rodinu, a to za jakéhokoliv počasí.
Zlínský kraj | Zážitky

Fašankové obchůzky ve Strání, prohlídky sklárny a další fašankové oslavy na Moravě

Masopust, fašank, fašinek, ostatky, končiny, bláznivé dny nebo voračky – to všechno jsou jména pro stejný svátek, jehož čas přichází během února. A pokud chcete vidět oslavy jako za starých časů, doporučíme vám akci, která se od těch ostatních v lecčems liší: Fašankový festival ve Strání a další fašankové oslavy na Slovácku a východní Moravě. Letos se zde bude hlavní program konat v sobotu 10. února 2024.
Zlínský kraj | Památky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 19. – 25. února

Třetí týden jarních prázdnin v období od 19. až 25. února 2024 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.
Zlínský kraj | Zážitky

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

V sobotu 3. 2. 2024 se od 9:00 do 16:00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční masopustní obchůzky z obce Francova Lhota a folklorního souboru Beskyd ze Zubří. Rožnovský soubor Javořina představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát dechová hudba Galička a v Billově domě hospodyně nasmaží „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy
Zlínský kraj | Zážitky

Skleníky Květné zahrady v Kroměříži opět rozkvetly kaméliemi, přijďte se podívat!

Ve sklenících v Květné zahradě, která figuruje na seznamu památek UNESCO, opět po roce vykvetly vzácné kamélie. Od soboty 3. února 2024 bude probíhat tradiční výstava kamélií, letos s podtitulem „Belle Élégance Le Parfum“. Půvabné rostlinky se staly součástí expozic ve Velkém a Palmovém skleníku. V Kroměříži zkušení zahradníci pěstují na čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.
Zlínský kraj | Památky

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 3. února 2024. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika