Úvod > Aktuality > Užijte si lyžování na nejčistším vzduchu ve střední Evropě
Ski Karlov nabízí více než 6,5 km sjezdovek
"> Ski Karlov nabízí více než 6,5 km sjezdovek "> Zimní pohádka v Karlove Studánce "> Výhled na Praded "> Ski areál v Malé Morávce
Zimní sporty

Užijte si lyžování na nejčistším vzduchu ve střední Evropě

  • Vydáno25. ledna 2013
Tradice i klimatická měření dokládají, že lázně Karlova Studánka mají nejčistší vzduch ve střední Evropě. Na vlastní nos i plíce se o tom přesvědčila i korespondentka deníku The New Yourk Times Sarah Wildmanová, která Američanům Jeseníky doporučila jako jeden ze žhavých turistických hitů letošního roku.
A když je místní vzduch dost dobrý pro americké nosy, proč ho nedopřát měrou vrchovatou i nosům česko-moravsko-slezským, smogem a špatnou roztylovou situací trápeným? SKI Karlov srdečně zve všechny lyžaře, běžkaře i ty ostatní, kteří chtějí strávit víkend na čerstvém povětří, aby přijeli do Malé Morávky a Karlova pod Pradědem. Na každodenně upravovaných sjezdovkách leží 80 cm sněhu, kterého navíc díky aktuálně příznivým klimatickým podmínkám neustále přibývá – ať už sněží příroda nebo technika. Areál nabízí více než 6,5 km sjezdovek všech obtížností na cca 27,5 hektarech lyžařské plochy, která je z 96 % zasněžována. 3 sedačkové lanovky (2 ve výstavbě) a 3 klasické vleky dosáhnou celkovou hodinovou přepravní kapacitu 10 000 osob. Skipas zakoupený v pokladnách SKI Karlov, je navíc platný i v dalších lyžařských střediscích v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, konkrétně v areálu Ski Myšák a Skiareálu Kopřivná.

Stále větší oblibě především rodin s malými dětmi a příznivců velkých oblouků se těší nový areál Čerťák u Horního Václavova, kde je k dispozici čtyřsedačková lanovka. Karlovské sjezdovky spojuje s Čerťákem bezplatný skibus, pokud však dáváte přednost pohodlí vlastí dopravy, nemusíte se bát, že nezaparkujete: u všech sjezdovek je dostatečná parkovací kapacita, případně vás na sjezdovku zadarmo doveze zmíněný skibus, který projíždí Karlovem každých deset minut.

A když už byla řeč o Karlově Studánce, všem návštěvníkům, kteří se ubytují v okolí, je k dispozici zcela zdarma vlastní Karlov Card, karta slev a výhod nejen na lázeňské procedury, ale i na další sportovní, relaxační či gastronomické zážitky. Na své malé klienty od 3 let věku se těší i dětský koutek Kája, kde vám pohlídají dítě po celou dobu lyžování – a možná i trochu déle. Návštěvu koutku je samozřejmě možné spojit s výukou lyžování v lyžařské školce.

 
Ski centrum Malá Morávka

Ski centrum Malá Morávka

Horská obec Malá Morávka je spolu s Karlovem jedna z největších turistických a lyžařských oblastí v Jeseníkách. Středisko nabízí 22 sjezdovek od méně náročných terénů až po náročné, které jsou vzájemně propojeny a jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, celkovou atmosféru dotváří roubené lázeňské budovy.