Úvod > Aktuality > Vychutnejte si kulturní léto na zámku Valtice
Vychutnejte si kulturní léto na zámku Valtice
">
Kultura

Vychutnejte si kulturní léto na zámku Valtice

  • Vydáno14. července 2017
Pro návštěvníky valtického zámku je letos připraveno množství prohlídek, výstav a kulturního programu, který zahrnuje například koncerty klasické a lidové hudby nebo i rock. Navíc je zde možnost využít letní nabídku Okruh plus, kdy ke vstupence do Základního prohlídkového kruhu nebo na výstavu Křižáci & Zlatý pohár budete mít vstup do zámecké kaple, výstavu Kult koně nebo výstavu loutkových divadélek pouze za 10 Kč!
Zámek ValticeZámecký prohlídkový okruh včetně prodejny suvenýrů je otevřen každý den včetně pondělí, všechny dny v týdnu je otevřena také výstava o Křižácích a Kult koně i prohlídky barokních divadla. Od úterý do neděle probíhají prohlídky zámecké kaple, ve vybraných dnech také s hudebním doprovodem na varhany či harfu. Speciální letní nabídkou je tzv. Okruh plus, kdy při nákupu vstupenky do prohlídkového okruhu nebo na výstavu Křižáci je za pouhých 10 Kč možnost přikoupit vstup na výstavu Kult koně, výstavu loutkových divadélek či do zámecké kaple.

Barokní divadloZámek Valtice nabízí také širokou škálu kulturních akcí. Téměř každý den jsou ve středu v zámeckém divadle barokní představení Vivaldiho Čtvera ročních dob, a to vždy od 15:00 a 17:30, středeční podvečer pak rozehraje zámecký dvůr živá kytarová hudba. Čtvrtky patří rockovým koncertům na zámeckém dvoře, vždy od 19:00, a pátky příjemnému posezení cimbálu opět na zámeckém dvoře, vždy od 18:00. Soboty od 17:00 poskytnou letní chvíle oddechu a pohody v zámeckém divadle při projektu Plaisirs de Musique: Divadelní kratochvíle. Soubory staré hudby rozezní nově zrenovované prostory zámecké jízdárny či barokního divadla na Hudebním rendez-vous. Všechna tato pravidelná vystoupení doplní další program, za povšimnutí stojí např. show Miroslava Donutila na zámeckém vnitřním nádvoří ve čtvrtek 17. srpna.

Pro cyklisty je před zámkem připravena úschovna kol denně od 9:00 do 18:00. Poplatek 10 Kč za uložení kola je možno uplatnit jako kupon na slevu v zámecké prodejně suvenýrů.
Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Roku 1790 byla u příležitosti návštěvy císaře Leopolda II. otevřena nejmladší budova zámeckého areálu, pozdně barokní divadlo. Ve 40. a 50. letech 20. stol. bylo zničeno, nejprve válečnými událostmi a poté necitlivými zásahy za komunistického režimu. Nyní je obnoveno a zve na interaktivní prohlídku.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura