Úvod > Aktuality > Užijte si advent v interaktivním Muzeu Karla Zemana
Užijte si advent v interaktivním Muzeu Karla Zemana
"> "> "> "> ">
Kultura

Užijte si advent v interaktivním Muzeu Karla Zemana

  • Vydáno4. prosince 2020
V Praze můžete opět navštívit unikátní interaktivní expozici, která vás provede světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých mohou zájemci vstupovat a natáčet se v akci. Jako dárek k Vánocům bude připraven nový interaktivní trik z filmu Baron Prášil.
Muzeum Karla ZemanaJedině v Muzeu Karla Zemana se můžete vznést na létajícím stroji, projít se po měsíci Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Současně se také seznámí s dosud nepublikovanými fotografiemi, originálními loutkami a dalšími dokumentárními materiály. V tomto muzeu je možné si vše osahat a vyzkoušet. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. 
 
Muzeum Karla ZemanaMuzeum Karla Zemana je ideální zastávkou na předvánoční pocházce hisorickým centrem Prahy, nebo skvělým tipem na rodinou výpravu ve svátečním období. Nezapomeňte si svůj fotoaparát nebo videokameru. Focení v muzeu je totiž doporučeno.

Pokud se těšíte na nový interaktivní trik, ve kterém se proletíte na dělové kouli jako baron Prášil, máte ještě čas na zakoupení dárkového poukazu se slevou 40 % v e-shopu muzea. Interaktivní trik pro vás totiž muzeum chystá jako dárek k Vánocům.
Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.