Úvod > Aktuality > V Zoo Olomouc si prohlédnete medojedy
V Zoo Olomouc si prohlédnete medojedy
">
Příroda

V Zoo Olomouc si prohlédnete medojedy

  • Vydáno15. října 2018
V pavilonu Kalahari olomoucké zoologické zahrady uvidíte nové obyvatelé, pár medojedů kapských. Jde o velmi zajímavá zvířata přivezená přímo z místa jejich přirozeného výskytu, tedy z Afriky.

Medojed kapskýDo olomoucké zoo přicestovali medojedi už na konci srpna, ale museli absolvovat povinnou karanténu, kterou pracovníci Krajské veterinární správy ukončili až začátkem října. Dlouho očekávaní medojedi, kteří nejsou v zoologických zahradách běžnými chovanci, tak doplnili pavilon Kalahari o poslední ze zvířat, pro něž byl od samého začátku budován.

Noví obyvatelé se seznamují s prostorem každý po svém, samec se stočil do klubíčka a tváří se, že spí. Zatímco samice začala okamžitě šplhat po skalách a testovat možnosti, které jí nabízí.
 

Co si na podzim užít v zoo

Večer duchůMilovníkům zvířat se tak naskýtá jasný důkaz, že návštěva zoo není jen sezónní záležitostí, ale i v podzimním čase jim nabízí atraktivní novinky. Mimo to se mohou všichni hraví návštěvníci zoo těšit na oblíbenou akci Večer duchů, která se bude konat poslední říjnovou sobotu, tedy 27. října 2018. Idylická podzimní atmosféra, haloweenská výzdoba a dobroty pro zahřátí i mlsné jazýčky budou neodmyslitelnou součástí tradiční akce, při které se návštěvníci dodržující „dress code“ mohou ucházet o stupně vítězů při výběru Miss děs.

do 31. prosince také pokračuje Zoohra, soutěžní hra, která prověří vědomostní, dovednostní a orientační schopnosti. Hrát mohou všichni návštěvníci ovládající čtení a psaní děti i dospělí, malí i velcí, mladí i staří. Celkem je po zoo rozmístěno deset stanovišť a na každém z nich tři úkoly. Hrací kartu si vyzvedněte u pokladny, kde také před odchodem ze zoo po předložení vyřešené hrací karty získáte zaslouženou výhru. Výhry si lze vyzvedávat jen v otevírací době pokladen.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.