Úvod > Aktuality > Krásu rostlinného těla vám přiblíží výstava sukulentů v trojské botanické zahradě
Krásu rostlinného těla vám přiblíží výstava sukulentů v trojské botanické zahradě
"> "> ">
Příroda

Krásu rostlinného těla vám přiblíží výstava sukulentů v trojské botanické zahradě

  • Vydáno12. června 2019
Botanická zahrada v Praze – Tróji připravila od 12. června do 21. července výstavu sukulentů. Po roční přestávce jsou chlupatí a pichlaví krasavci všech možných tvarů a velikostí zpět. Přijďte se na ně podívat! I letos je výstava doplněna o prodej rostlin s možností poradit se o jejich pěstování s profesionály.
KaktusSvět sukulentů je velmi různorodý a překvapí vás jak „trpaslíky“ v podobě drobných tlustic, tak i „obry“ zastoupenými velkými kaktusy. Širokou škálu zástupců této skupiny rostlin představí výstava Sukulenty – krása rostlinného těla prezentující nejen poklady ze sbírky trojské botanické zahrady, ale i exempláře zapůjčené od dalších pěstitelů.

Letos uvidíte v Botanické zahradě hlavního města Prahy sukulenty také z jiného hlediska. Všeobecně není známo, že sukulentní rostliny nejsou jen kaktusy, agáve, aloe a tlustice, ale existují sukulentní příbuzní révy vinné, pampelišky nebo tykve. Na světě roste více než 10 tisíc sukulentních rostlin ze 40 – 60 čeledí a stále se objevují další.

KaktusyVzhledem k více méně podobným podmínkám na stanovištích, kde sukulenty rostou, se u těchto rostlin vyvinuly formy, které jsou si vzhledově podobné, i když si nejsou vůbec příbuzné. Příkladem mohou být aloe a agáve, nebo kulovité či sloupovité kaktusy a sukulentní pryšce stejných tvarů, abychom jmenovali ty nejznámější. Tento jev se nazývá konvergence a návštěvníci mohou být překvapeni, co vše může v bezlistém stavu vypadat jako stejná rostlina.

Výstava je k vidění denně od 9:00 do 19:00 hodin v expozici Svět sukulentů. Vstupné do botanické zahrady stojí 100 korun pro dospělé a 50 korun pro seniory.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.