!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Trutnov opět zaplaví noví cirkusáci, tentokrát až z Austrálie

Trutnov opět zaplaví noví cirkusáci, tentokrát až z Austrálie

Vydáno 29. května 2019 Kultura
Tradiční svátek milovníků adrenalinu, euforické zábavy i experimentálního umění se letos koná už podeváté v Trutnově. Podkrkonošská metropole se od 29. května do 2. června 2019 promění v přehlídku českých i zahraničních novocirkusových souborů. Největší událostí bude vystoupení špičkového australského souboru Gravity & Other Myths a dalšího australského uskupení Jelly or Jam. Z české scény se představí například Czech Showcase, Bratři v tricku, Cirk La Putyka a mnoho dalších.
Gravity_Other MythsMezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF, který se koná ve dnech 29. května až 2. června 2019 Trutnově, nese podtitul „Australian edition“, je tedy zaměřen primárně na australskou produkci.

Mezi největší lákadla bude jistě patřit špičkový australský spoubor Gravity & Other Myths (GOM) a jejich mezinárodně veleúspěšné představení A Simple Space. GOM už byli v Trutnově před dvěma lety, kdy zde nejdříve nazkoušeli a pak předvedli s mimořádným úspěchem show Backbone. Z Austrálie rovněž přijíždí show Jelly or Jam.

Jelly or JamPodstatné ale je i to, že Cirk-UFF letos chystá konferenci právě s Australany, na které by se všichni zájemci z řad profesionálů i běžných návštěvníků měli dozvědět, jak nejlépe pracovat v oblasti cirkusu s dětmi a mládeží. Právě v tom je Austrálie díky řadě skvělých školiček absolutní špička. Do budoucna májí pořadatelé v plánu zřídit ve spolupráci s Australany školičky, kde budou moci učit právě oni. Letos by se měl rozběhnout australsko-český projekt, jehož výsledek – špičkovou show – by měla premiérovat na příštím, desátém ročníku Cirk-UFFu.
 

Česká scéna nového cirkusu

Tradiční záležitostí Cirk-UFFu je rovněž tzv. Czech Showcase, tedy přehlídka toho nejlepšího, co v poslední době vzniklo v tuzemsku. Mezi tato představení patří bezesporu ADHD Cirku La Putyka. A podobně Ego od Losers Cirque Company. Specialitku si pro své diváky v Trutnově připravili Bratři v Tricku, kteří letos slaví desáté narozeniny.
 
Specialitou letošního ročníku bude představení s názvem Pure, jež tvoří trutnovští performeři v čele s Kateřinou Talavaškovou.

Festival Cirk-UFF proběhne jako každoročně v trutnovském polyfunkčním divadle Uffo, v šapitó před divadlem i v ulicích města.
Kulturní centrum Uffo v Trutnově - se smečkou Gabrielových šelem

Kulturní centrum Uffo v Trutnově - se smečkou Gabrielových šelem

V Trutnově slouží konce roku 2010 místním i návštěvníkům města nové kulturní centrum Uffo. Budova umožňuje různé možnosti uspořádání - od divadelní scény až po koncertní úpravu, která nabízí místo až pro 700 návštěvníků. Ve společenském centru Uffo je i nejmodernější divadlo v republice.