Úvod > Aktuality > Troufnete si strávit noc v celách brněnských kasemat?
Troufnete si strávit noc v celách brněnských kasemat?
">
Zážitky

Troufnete si strávit noc v celách brněnských kasemat?

  • Vydáno21. srpna 2018
„Do kasemat s ním!“, bylo možná to poslední, co odsouzenci na přelomu 18. a 19. století slyšeli na svobodě. Pak už je čekaly jen roky za zdmi cel v Brně na Špilberku. Jak museli při výkonu trestu pracovat? Co jedli a jak často? Dalo se vůbec v temných kasematech usnout? To zjistí na vlastní kůži opravdoví odvážlivci už v sobotu 25. srpna – Muzeum města Brna pro ně nachystalo tři přespání přímo v celách v tajemných kasematech!
V temniciDíky nevšednímu zážitku zjistíte, jaké jsou kasematy v noci, ale také se seznámí s krutými podmínkami vězeňství za doby josefínské. Každé nocování začne ve 22 hodin. Nejprve se v rolích vězňů podíváte, jak cely v kasematech vypadají, nahlédnete i do strážnice nebo mučírny (kde můžete vyzkoušet třeba svíravou palečnici). Pak už vás čeká vězeňský režim včetně práce a večeře. Budíček bude už v 6 hodin ráno. Ale možná před ním dojde i na překvapení.

Profous – velitel špilberské věznice se již na své "vězně" již velmi těší. Uvítí vás v nejobávanějším vězení, odkud není cesty zpět. Stanete se pouhými čísly, levnou pracovní silou. Budete spát na dřevěných pryčnách v temných, vlhkých, pouze lucernami osvětlených celách. Ale nebojte se, spánku si moc neužijete! I věznici je třeba udržovat a to bude vaše práce. Pokud nebudete líní, hlady neumřete. Bude pro vás připravena poctivá vězeňská strava. A kdybyste pomysleli na útěk? Na to můžete rovnou zapomenout...

Vstupné na tematické nocování v kasematech je 500 Kč. Akce je vhodná pouze pro návštěvníky starší 18 let v dobrém fyzickém stavu. Vstupenky je možné zakoupit na pokladně v kasematech na hradě Špilberku (od pondělí do neděle 10:00–17:30 hod.) a také na pokladně na Měnínské bráně (od čtvrtka do pondělí 10:00–17:30 hod.). Kapacita je omezena na 35 návštěvníků. Rezervace vstupenek se neprovádí.

S sebou do temnice si vezměte vlastní misky na jídlo, hrnky, lžíci, spacáky, karimatky, pevnou obuv a vhodné oblečení, které lze zašpinit. Platí tam přísný zákaz používání mobilních telefonů a další techniky, která by všem pokazila zážitek. Účastník Nocování v kasematech musí být starší 18 let a v dobré fyzické kondici
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura