Úvod > Aktuality > Trasa Pilsner Urquell se dostala mezi elitu světových destinací
Trasa Pilsner Urquell se dostala mezi elitu světových destinací
">
Gurmánská turistika

Trasa Pilsner Urquell se dostala mezi elitu světových destinací

  • Vydáno1. července 2013
Prohlídková trasa Pilsner Urquell zazářila na stránkách nezávislého celosvětového turistického portálu TripAdvisor.com, kde získala prestižní ocenění Certificate of Excellence. Na největším světovém portálu, který cestovatelům umožňuje sdílet nezaujatě jejich zážitky a doporučení konkrétních míst, se prohlídková trasa Pilsner Urquell zařadila mezi deset procent celosvětově nejlépe hodnocených turistických destinací.
Prestižní ocenění Certificate of Excellence, udílené letos potřetí, získala prohlídková trasa Pilsner Urquell díky velmi pozitivnímu hodnocení návštěvníků – v celkovém průměruvyšším než 4 na pětibodové škále.
 
TripAdvisor.com je největším celosvětovým cestovatelským portálem, založeným v USA v roce 2000. Portál umožňuje svým uživatelům sdílet nezávislá doporučení na navštívené turistickédestinace, ale i restaurace, hotely nebo sportovní aktivity. Měsíčně navštíví stránky více než 200 milionů cestovatelů a každou minutu přibude na portálu 60 nových recenzí s hodnocením turistické lokace, včetně ubytování a restauračních či obchodních služeb. V databázi je v současné době přes 5 milionů turistických cílů. Měsíčně využívá před svou dovolenou informace z tohoto portálu více než 200 milionů návštěvníků.
 
Trasa Pilsner Urquell v plzeňském pivovaru nabízí svým návštěvníkům seznámení s historií legendárního ležáku Pilsner Urquell, podle něhož se dnes vyrábějí dvě třetiny všech piv na světě. Turisté zavítají na autentická místa pivovaru, kde se původní plzeňské pivo vyrábí již od roku 1842, navštíví moderní stáčírnu s kapacitou 120 tisíc lahví za hodinu, unikátní expozici surovin či historickou i současnou varnu Pilsner Urquell. V historických pivovarských sklepích mají zletilí jedinečnou možnost vychutnat si nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů.

S bednářským řemeslem, ve střední Evropě zcela unikátním, ale i dalšími původními pivovarskými řemesly jako sladařství, ledařství či šenkýřství se lidé mohou blíže seznámit 5. října na vyhlášeném festivalu Pilsner Fest v areálu plzeňského pivovaru, kterému navíc po celé léto předchází celá řada tradičních čtvrtečních koncertů Léto v Prazdroji.
 
Prohlídkové trasy v Plzni zahrnují také Pivovar Gambrinus, Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí.
Hospoda Na Spilce

Hospoda Na Spilce

Přijměte pozvání do legendární Hospody Na Spilce, která se nachází v prostorách bývalých kvasných sklepů pivovaru Plzeňský Prazdroj a patří mezi největší hospody v Česku. Po více než dvouleté pauze má hospoda znovu otevřeno a nabízí menu s moderní českou kuchyní!

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.