Úvod > Aktuality > Tip na podzimní výlet za legendárními rytíři na hrad Bouzov
Tip na podzimní výlet za legendárními rytíři na hrad Bouzov
"> ">
Zážitky

Tip na podzimní výlet za legendárními rytíři na hrad Bouzov

  • Vydáno15. listopadu 2018
Vydejte se na výlet na jeden z našich nejromantičtějších hradů. Na kopci nad městečkem Bouzov se vypíná mohutný pozdně romantický hrad stejného názvu. Od roku 1696 jsou osudy hradu spojeny s Řádem německých rytířů. V pátek 16. a v sobotu 17. listopadu se ale na hradě konají tajemné prohlídky při svitu svíček, zpestřené výstupy strašidel. Těšit se můžete na upírku, hejkala, vodníka, bílou paní a mnoho dalších.

Hrad BouzovHrad Bouzov patří k našim nejromantičtějším hradům. V podvečer 16. a 17. listopadu ožijí hradní prostory strašidelnými prohlídkami. Tajemné prohlídky hradem se budou po tyto dny konat při svitu svíček a zpestří je výstupy strašidel. Těšit se můžete na upírku, hejkala, vodníka, bílou paní a mnoho dalších. Průvodci hradu Bouzov se na vás a vaše děti těší každý večer od 16 do 18 hodin. Pro děti i dospělé je připravena tradiční strašidelná dílna od 15:00 do 18:00 hodin. Vstupné pro dospělé je za 220 Kč, snížené pro děti od 6 do 18 let stojí 110 Kč.

Strašidelnými prohlídkami však Bouzov sezónu nekončí. V prosince čekají zájemce ještě Adventní prohlídky (1. a 8. prosince), prohlídky o Vánocích nazvané Vánoční hrad Bouzov (26. a 27. prosince) a i na Silvestra bude otevřeno.


Hrad rytířů a pohádek

BouzovNa hradě se prolíná hned několik uměleckých slohů – hlavně gotika a renesance. O radikální obnovu Bouzova se na konci 19. století zasloužil velmistr Řádu německých rytířů arcivévoda Evžen Habsburský. V letech 1895-1910 byl celý hrad přestavěn podle projektu mnichovského architekta Georga Josefa Hauberissera a získal svou současnou romantickou podobu.

Hrad Bouzov si vysloužil přezdívku „pohádkový“, zásluhu na tom má nejen vzhled, ale i skutečnost, že se zde natáčela celá řada známých televizních a filmových pohádek, například O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), O Janovi a jeho podivuhodném příteli (1990), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1990), Princezna Fantaghiro (1992, 1993, 1994), Rumplcimprcampr (1997) anebo Království potoků (2005).

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Pokud hledáte nevšední zážitky, navštivte Historický areál, který se nachází v těsné blízkosti pohádkového hradu Bouzova. Specialitou tohoto ojedinělého kulturního zařízení jsou historicky laděné, zábavně naučné programy, které jsou svým obsahem zaměřeny pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.