Úvod > Aktuality > Do Ostravy dorazila legendární Terakotová armáda

Do Ostravy dorazila legendární Terakotová armáda

Vydáno 25. června 2018 Kultura
Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře Vám nabídne úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š‘-chuang-ti který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako „osmý div světa“ a nedaleko města Xi´an kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než 8 tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy.
Terakotová armádaVýstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabízí úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako „osmý div světa“ a nedaleko města Xi´an, kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než 8 tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy.

Terakotovou armádu objevili náhodou roku 1974 čínští rolníci při kopání studní. Tvoří ji téměř 8 000 terakotových vojáků a koní v životní velikosti, 100 dřevěných dvoukolových vozů a přes 40 000 bronzových zbraní. Terakotová armáda měla chránit dosud neodkrytou hrobku sjednotitele Číny, zakladatele dynastie Čchin, císaře Čchin Š-chuang-ti (259-210 př. n. l.). Císaři údajně pomáhali vládnout ze záhrobí.

Terakotová armádaAbyste nemuseli cestovat až do Číny, cestuje výstava terakotových vojáků po celé České republice. V interaktivní výstavě se dozvíte o životě prvního čínského císaře, prohlédnete si detailně propracované hliněné vojáky a koně v životní velikosti.

Výstava se bude konat v Trojhalí Karolina v Ostravě od 25. června do 19.srpna 2018. Vstupenky bude možné si koupit na místě na pokladně. Základní vstupné: 150 Kč, zlevněné vstupné: 120 Kč, (důchodci 65+, studenti 15+), děti 6-15let; ZTP : 60 Kč, rodinné vstupné: 350 Kč (2x dospělý, 3x děti do 15let).
 
Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.

Další aktuality

1.12.
2019
Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Západočeské lázně | Kultura
9.9.
2019
Karlovy Vary zvou na festival světel

Karlovy Vary zvou na festival světel

Západočeské lázně | Kultura