Úvod > Aktuality > Tajemné sklepení Bubákov na zámku Potštejn
Tajemné sklepení Bubákov na zámku Potštejn
">
Památky

Tajemné sklepení Bubákov na zámku Potštejn

  • Vydáno28. května 2011
V temném sklepení zámku Potštejn se netradičním způsobem seznámíte s historií Potštejna a okolí. V lehce strašidelné, zábavné a zároveň poučné expozici nazvané Bubákov totiž ožijí příběhy, plné tajemných duchů, historických postav a bubáků. Setkáte se například s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna, s jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem, a možná dokonce odhalíte, jak to bylo se záhadným potštejnským pokladem.
Pokud si na bubáky netroufáte, prohlédněte si alespoň historické zámecké interiéry, připomínající šlechtické rody Chamaré a Dobrzenských. V přízemí zámku se pravidelně konají různé koncerty, divadelní představení, výstavy a jiné akce.

Náš tip: Mnohem známější než zámek je hrad Potštejn, tyčící se na vysokém kopci. Právě tady žil loupeživý rytíř Mikuláš a kdesi pod hradem je prý dodnes zakopán poklad. Hledali ho tu už mnozí, ale třeba čeká právě na vás.

Tajemné sklepení zámek Potštejn-Bubákov

Tajemné sklepení zámek Potštejn-Bubákov

Zámek Potštejn na Rychnovsku nabízí návštěvníkům zajímavou atrakci, a to tajemné dvoupatrové zámecké sklepení Bubákov plné duchů historických postav Potštejna. Stálá expozice předvádí zábavnou formou jak pro děti, tak pro dospělé historii zámku, hradu, obce Potštejna a okolí.

Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zajímá vás, jak se zámek probudil z letitého spánku a již žije svým vlastním životem? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn vás zve na prohlídku zámeckých interiérů, prohlídky pro děti i zajímavé noční prohlídky.