Úvod > Aktuality > Tábor se stane dějištěm Mistrovství světa v cyklokrosu 2024
Zdroj foto: mstabor2024.cz
Letní sporty

Tábor se stane dějištěm Mistrovství světa v cyklokrosu 2024

  • Vydáno1. února 2024
Nenechte si ujít vzácnou příležitost a přijeďte ve dnech 2. až 4. února 2024 podpořit naše i světové borce světový šampionát v cyklokrosu do jihočeského Tábora. Mistrovství světa se do České republiky vrací po šesté, samotný Tábor bude MS v cyklokrosu hostit už po čtvrté. Táborský sportovní areál je vystavěn cyklokrosu takříkajíc na míru a trať je odzkoušena každoročními závody seriálu Světového poháru.
Rok 2024 je velkým svátkem domácího cyklokrosu, ve dnech 2. až 4. února se v jihočeském Táboře pojede mistrovství světa. Zřejmě naposledy se v závodě objeví i český šampión Zdeněk Štybar. Přijďte fandit cyklokrosařům a zažít nezapomenutelnou atmosféru světového šampionátu!

Město Tábor má dlouholetou historii pořádání cyklokrosových závodů světové úrovně ve sportovním areálu Komora, který se může pochlubit úžasným cyklokrosovým prostředím. V roce 2001 hostil Tábor první mistrovství světa v cyklokrosu, kde naši reprezentanti získali šest cenných medailí. V roce 2010 triumfoval v elitní kategorii Zdeněk Štybar, kterého podpořil vítězstvím v juniorské kategorii Tomáš Paprstka.
 

Kdy se co pojede a kolik stojí vstupenky

ms táborV pátek 2.2. se od 12:30 pojede týmová štafeta. Během soboty 3.2. se můžete těšit na několik atraktivních klání: od 11:00 startuje MS juniorek, ve 12:30 budou na startu muži do 23 let a kategorie ženy Elite vyrazí na trať ve 14:30. V neděli je na programu od 11:00 závod juniorů, ve 12:30 budou o vítězství bojovat ženy do 23 let a poslední bude závod mužů kategorie Elite ve 14:30 hodin. Vstupenky koupíte in-line na tickets.mstabor2024.cz. Pořídit se dají na pátek za 100 Kč, na sobotu za 375 Kč a na neděli za 575 Kč.

Budova Křižíkovy elektrárny pod železničním mostem na Bechyni, poslouží první únorový víkend jako zázemí pro doprovodný program při Mistrovství světa v cyklokrosu pod názvem DEPO 24. Milovníci cyklokrosu mohou zdarma navštívit zdejší cyklistické symposium, kde se potká umění, sport a cyklonadšenci.
Aktivní dovolená 2024: cyklokros a zima na kole

Aktivní dovolená 2024: cyklokros a zima na kole

Pro někoho končí cyklistický rok s prvními podzimními dny, ovšem právě v té době začíná sezona cyklokrosařům. Jak vlastně cyklokros vznikl, kde se jezdily první závody a kde se závodí dnes? Pojďte se s tímto zvláštním odvětvím cyklistiky seznámit na Kudy z nudy.

Bývalá Křižíkova elektrárna v Táboře

Bývalá Křižíkova elektrárna v Táboře

Elektrárna byla postavena v letech 1902–1903 v neorenesančním stylu. Jejím autorem je významný český vynálezce a podnikatel František Křižík. Dnes technická památka se nachází na břehu Lužnice poblíž železničního mostu.

Cyklista Štybar: Belgii mám rád, ale nejradši mám rodné Stříbro

Cyklista Štybar: Belgii mám rád, ale nejradši mám rodné Stříbro

Ve 33 letech měl mít nejlepší český profesionální cyklista sezonu jako víno. Po loňském nadějném vzestupu formy si letos myslel na závod Kolem Flander a možná i na ikonické Roubaix. Muž, který je v Belgii možná větší hvězdou než v Česku, se poctivě připravoval, ale podobně jako celý profesionální peloton ho zastavila pandemie koronaviru.

Další aktuality

Jindřichohradecké úzkokolejky opět ožijí: bude na nich jezdit Gepard Express

Už na začátku června 2024 opět ožijí zatím opuštěné tratě jindřichohradeckých úzkokolejek. Do Nové Bystřice a Obrataně cestující svezou vlaky společnosti Gepard Express. První jízda na trati 288 je naplánovaná na neděli 9. 6. a druhá trať 229 by se měla rozdunět pod koly vlaku v sobotu 15. 6. 2024.
Jihočeský kraj | Zážitky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Jihočeský kraj

Nestačí vám nejoblíbenější turistické cíle Jihočeského kraje a hledáte něco speciálního? Vydejte se společně s námi poznávat dosud neobjevené skvosty jižních Čech – například Rybářské muzeum a Rybářskou školu ve Vodňanech, kde máte doslova možnost podívat se „na dno“ nebo zavítejte na Vodní pilu Peníkov či na zážitkovou prohlídku pivovaru Samson. Nevynechejte ani další zajímavé památky – tvrz Tichá u Dolního Dvořiště, vodárenskou věž v Českých Budějovicích anebo nejkrásnější selské baroko ve vesničkách na Soběslavsko-veselských blatech.
Jihočeský kraj | Památky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihočeském kraji

Je vám bližší dovolená v pěkném kempu u vody než v luxusním hotelu či penzionu? Pak se vám budou jistě hodit tipy portálu Kudy z nudy na letní ubytování v jihočeských kempech. Na výběr máme kempy u Lipna, na březích rybníků, v blízkosti krásného Českého Krumlova anebo přírodní kempy, které ocení hlavně vodáci. Letošní kempování si na jihu Čech užijete.
Jihočeský kraj | Ubytování

Rybáři pozor, blíží se pstruhová sezóna!

Také patříte k "tichým bláznům", kteří hodiny a hodiny vysedávají u vody s prutem, podběrákem a myšlenkami na tu nejlepší návnadu, které žádná ryba neodolá? Pak si začněte chystat nádobíčko, protože pstruhová sezóna se blíží. Tak jako každý rok začne pstruhová sezóna už 16. dubna.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Správa šumavského parku chystá toulání divočinou 2024 – poznejte Městišťské rokle, Hadí vrch či okolí Černého jezera

Přes 100 výprav s průvodcem na 34 různých trasách pro opravdové zájemce poznávání šumavské divočiny, chystá letos Správa NP a CHKO Šumava v rámci programu Průvodci divočinou. Letos pořádá tyto výpravy již pošestnácté. Většina tras je jednodenních a vede do neznačených nebo jindy nepřístupných oblastí národního parku. Desítka tras je ale extrémě náročná a vede po české i bavorské straně Šumavy. Mají označení XL a zaberou celé dva dny. Na výpravy je nutné se vždy předem registrovat, registrace se spouští v úterý 15. května 2024.
Jihočeský kraj | Příroda

Národní park Šumava zpřístupní dosud zakázané kouty šumavské přírody

Máte rádi šumavskou přírodu a jste v Národním parku Šumava častými hosty? Pokud ano, určitě oceníte, že Správa Národního parku Šumava připravuje otevření míst, která byla doposud turistům nepřístupná. Jedná se například o vrchol Antýglu, Žďárské slatě anebo dosud uzavřenou lokalitu mezi Kvildou a Strážným.
Jihočeský kraj | Příroda

Vodáci otevřou řeku Vltavu pro sezónu 2024

V sobotu 13. dubna 2024 zahájí vodáckou sezónu na Vltavě tradiční akce Odemykání Vltavy. Odemykat se bude jízdou z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Pořadatelé lákají na zábavný program, ve kterém nebude chybět ani vltavský vodník se svou ženou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

10 tipů, kde si zahrajete adventure minigolf

Klasický minigolf už vás nebaví? Co vyzkoušet adventure, čili dobrodružný golf? Ten je zmenšeninou skutečného golfu. Je plný překážek, které tvoří terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a vodní pasti stejně jako u klasického golfu. Mrkněte na tipy portálu Kudy z nudy a užijte si zábavu s přáteli či rodinou.
Jihočeský kraj | Letní sporty