Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů Lipno slaví první kulatiny
Stezka korunami stromů Lipno slaví první kulatiny
"> "> "> Prijdte na sobotní koncert zdarma "> ">
Zážitky

Stezka korunami stromů Lipno slaví první kulatiny

  • Vydáno17. července 2022
Už před deseti lety, přesně 20. července, udělala Stezka korunami stromů Lipno radost prvním návštěvníkům. Oslavy tohoto významného výročí vyvrcholí celodenním programem, který je laděný do rozpustilého komediantského stylu. Akrobati, žongléři, kejklíři, cirkusáci i pouliční herci vás pobaví i překvapí. Slavnostního krájení narozeninového dortu se ujme zpěvačka Monika Absolonová. Děti, které slaví narozeniny ve stejný den jako Stezka, mají vstupné zdarma a můžou se těšit i na dárek. Letní oslavu mezi vrcholky stromů si nenechte ujít!
Kejklíř PůpaStezka korunami stromů oslaví 20. července 2022 své desáté výročí otevření. Oslava narozenin bude vypadat jako obrovská party pro všechny. Slovo nuda můžete pro tento den vypustit ze svého slovníku. Cirkusový a akrobatický rej nenechá nikoho v klidu, budete si připadat jako na jedné velké živelné oslavě. Ve vzduchu se budou otáčet nejen míčky, kužely a diaboly, ale i nože a lahve. Komu se žonglérské umění zalíbí natolik, že by se ho chtěl naučit, může to udělat přímo na místě. V programu je připravený i žonglérský workshop s profesionály.

Při akrobatické show Fangle budete tajit dech a žasnout, co všechno lidské tělo dokáže. V příběhu o kapitánovi a plavčíkovi se budou míhat nože, vlajky i končetiny. Kejklířská pohádka Brémští cirkusanti o starých a zdánlivě nepotřebných cirkusových zvířátkách, která prchnou zlému principálovi, zabaví vaše děti i vás. Loutky ve vystoupení jsou vyrobené z recyklovaných materiálů a pohádka sama si vtipně pohrává s tématem recyklace a zbytečného vyhazování funkčních věcí. Herecká a akrobatická skupina Chůďadlo se postará také o zábavné dětské animace, které budou probíhat přímo na Stezce i pod ní.

Lišák FoxV zásobě je také velká spousta her, soutěží a balónků. Pro všechny bude určitě velkým lákadlem focení s Monikou Absolonovou a naším oblíbeným maskotem lišákem Foxem.

Pokud si navíc při návštěvě Lipna pořídíte zdejší návštěvnickou kartu Lipno Card, můžete i ušetřit. Stezka korunami stromů Lipno, která je součástí Active parku Lipno, je otevřena celoročně. V letních měsících má prodlouženou otevírací dobu. Turisté si zde mohou také zapůjčit oblíbené horské koloběžky nebo zkusit fyzickou zdatnost v lanovém parku.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Active Park Lipno – to musíte zažít

Active Park Lipno – to musíte zažít

Plánujete aktivní rodinnou dovolenou? Jste rodina, která ráda vyzkouší něco nového a chce si užít společné chvíle? Máte rádi dny nabité novými zážitky a poznáním? Pak je tu pro vás Active Park Lipno, který nabízí aktivity pro celou rodinu.