Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů Lipno se pyšní novými informačními tabulemi
Tabule na stezce
"> Tabule na stezce "> Vež stezky na Lipne "> Nové informacní tabule
Příroda

Stezka korunami stromů Lipno se pyšní novými informačními tabulemi

  • Vydáno7. října 2013
Stezka korunami stromů na Lipně je obohacena o novinku – interaktivní informační tabule. Návštěvníky čeká celkem 13 nových zastávek, na kterých si rozšíří své znalosti o lese. Děti potěší herní prvky, které poznávání učiní ještě zábavnějším.
Díky turistické dominantě jižních Čech – Stezce korunami stromů na Lipně – se děti neotřelou formou dozví, jak se v lese hospodaří, jak dlouhá cesta vede od semínka až po vzrostlý strom nebo se naučí rozpoznávat jednotlivé stromy podle listů. Didaktické tabule se budou navíc tematicky měnit dle ročních období.

Informace na interaktivních tabulích jsou zaměřeny na témata vztahující se k hospodaření v lese. Návštěvníci si tak doplní informace, které se ve škole rozhodně neučili a v mnohém pro ně budou nové. Tematické proměny tabulí pak zajistí, že se návštěvníci dozvědí, co se v lese děje vždy v aktuálním ročním období.

Procházka na Stezce korunami stromů na Lipně by měla být nyní pro návštěvníky ještě pestřejší, a to ať už pro ty, kteří se chystají stezku navštívit poprvé nebo zde už byli. Interaktivní tabule by měly přinést nejenom spoustu zajímavých informací, ale především také zábavu. Stezka korunami stromů myslí i na zahraniční návštěvníky, ti si tak mohou přečíst informace v němčině či angličtině na letáčku, který bude k dispozici u každé info-tabule.

Témata na info-tabulích: První tabule u vstupu seznamuje návštěvníky s tím, jak se v lese chovat. Dalších osm pak přibližuje proměny lesa v rámci jednotlivých ročních období. Tři tabule se věnují srovnání hospodářského a ochranného lesa, popisům vývoje lesa, růstu stromu od semínka až k dospělému stromu a využití dřeva. Dvě tabule obsahují herní prvky s magnetickými součástmi.
Lanový park Lipno

Lanový park Lipno

Vydejte se s celou rodinou nebo kamarády do Lanového parku Lipno a zažijte jedinečné dobrodružství na lanových překážkách s nádherným výhledem na lipenské jezero.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Další aktuality

29.9.
2022
Podzimní výlovy rybníků 2022

Podzimní výlovy rybníků 2022

Jihočeský kraj | Gurmánská turistika