Úvod > Aktuality > Špindlerův Mlýn opět hostí světový pohár žen v alpském lyžování

Špindlerův Mlýn opět hostí světový pohár žen v alpském lyžování

Vydáno 7. března 2019 Zimní sporty
Ve Špindlerově Mlýně se po osmi letech opět pojede světový pohár v alpském lyžování. Vrcholný závod sezóny proběhne na sjezdovce ve Svatém Petru v pátek 8. a v sobotu 9. března 2019. Na černé sjezdovce změří své síly světová sjezdařská špička v disciplínách, jako jsou slalom a obří slalom.
Světový pohár alpské lyžováníSvětový pohár žen v alpském lyžování se vrací do České republiky po dlouhých osmi letech. Pojede se ve Špindlerově Mlýně, v areálu Svatý Petr, a to v pátek 8. března a v sobotu 9. března. Na černé sjezdovce ve Svatém Petru změří své síly světová sjezdařská špička v disciplínách, jako jsou slalom a obří slalom.

Návštěvníci závodu mají jedinečnou příležitost vidět  sjezdařská esa. Například Američanky Lindsey Vonn a Mikaelu Shiffrin nebo slovenskou sjezdařku Petru Vlhovou. Zatímco v pátek 8. března se pojede obří slalom, v sobotu 9. března naváže dvoukolový slalom „speciál“. Slavnostní zahájení závodů proběhne v pátek od 10:00 hodin.


Program závodů a zábava ve fanzoně

Špindlerův MlýnPrvní kolo pátečního obřího slalomu se pak pojede v 10:30 a druhé kolo ve 14:30 hodin. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na program ve fanzoně, kde se okolo 15. hodiny bude dokončovat ledová socha. V 17:45 vyjde slavnostní průvod z centra města (sraz na náměstí u hodin) do Svatého Petra vedený bubeníky a v 18:00 začne koncert kapely Aurora Party Band.

Sobotní slalom bude zahájen v 10:30, druhé kolo pak v 13:30 hodin. Oficiální vyhlášení výsledků se bude konat ve 14:45 hodin. Pro diváky následuje od 15:00 program ve fanzoně a ve 20:00 Music Club Dolská World Cup Afterparty!
 

Chystáte se o víkendu do Špindlu na lyže? Nebude to žádný problém

Špindlerův Mlýn lyžováníPokud se chystáte o víkendu ve Špindlu lyžovat, máte k dispozici sjezdovky jako Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka, Stoh a Labská. Ve skiareálu Svatý Petr bude kvůli závodům o víkendu uzavřena pouze Černá sjezdovka. Modrá i červená však budou návštěvníkům k dispozici.

Pro zajištění pohodlného a bezpečného příjezdu do Špindlerova Mlýna ve dnech konání závodů vzniknou další parkovací plochy vedle těch stávajících. Pro svoz návštěvníků ze všech parkovišť bude nepřetržitě zdarma sloužit Worldcup shuttle bus. Tyto výjimečné dopravní podmínky budou trvat od 8. března od 6:30 do 9. března do 20:00 hodin (některé dílčí části i déle). V tyto dny bude vjezd od centra Špindlerova Mlýna do Svatopetrského údolí pouze na povolení. To dostanou všichni rezidenti a ubytovaní návštěvníci v hotelích a penzionech v areálu.
Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Snowparky ve Špindlerově Mlýně

Snowparky ve Špindlerově Mlýně

Možnost vyletět do vzduchu, mít pocit volnosti a ještě mnohem více to umožňují snowparky ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. V oblíbeném krkonošském středisku najdete hned dva snowparky různých obtížností - na Horních Mísečkách a na Hromovce. V provozu bývají od ledna.

Lanová dráha Horní Mísečky - Medvědín

Lanová dráha Horní Mísečky - Medvědín

Ve Špindlerově Mlýně můžete i v letních měsících využívat lanovku na vrch Medvědín odkud vede spousta upravovanych turistickych tras. Medvědín je také ideálním startovacím místem pro paragliding.

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

Při snowtubingu se spustíte dolů ledovým korytem na speciálních nafukovacích duších a na snow trampolíně se vyřádí především děti. Snowtubing Park je situován téměř do samého centra Špindlerova Mlýnu. Díky tomu je velmi dobře dostupný pomocí auta, skibusu nebo na lyžích.

Lanová dráha ze Svatého Petra na Pláně

Lanová dráha ze Svatého Petra na Pláně

Lanovka ze Špindlerova Mlýna (Svatého Petra) na Pláně je v provozu denně, v zimní i letní sezóně. V létě přepravuje pěší turisty i cyklisty a jejich kola, v zimě je pak součástí Ski areálu Špindlerův Mlýn - Sv. Petr. Moderní šestisedačková lanovka zde slouží od roku 2015.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Krkonoše

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Krkonoše

Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura
2.6.
2020
Další sezona na krkonošských loukách začíná

Další sezona na krkonošských loukách začíná

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda