Úvod > Aktuality > Soutěž Ceny Kudy z nudy 2011 startuje

Soutěž Ceny Kudy z nudy 2011 startuje

  • Vydáno28. dubna 2011
"Agentura CzechTourism připravuje zahájení třetího ročníku Cen Kudy z nudy. O výsledcích soutěže o nejlepší turistickou nabídku v Česku loni rozhodlo téměř 60 tisíc hlasů. "
Letos organizátoři plánují soutěž ještě více zatraktivnit jak pro veřejnost, tak pro samotné provozovatele turistických nabídek. Třetí ročník Cen Kudy z nudy tak přinese významnou inovaci. Zjednodušení mechaniky soutěže a zařazení nabídek pouze do tří hlavních kategorií: novinka turistické sezony, tradiční turistický cíl a originální podnikatelský počin pro každý ze 17 turistických regionů. Kombinací těchto tří pohledů budou zohledněny jak nové podnikatelské aktivity, tak i osvědčené magnety regionu. Výsledkem by měl být větší zájem provozovatelů turistických nabídek o zapojení do soutěže a také veřejnosti o hlasování.

Cílem soutěže je:
  • upozornit veřejnost na zajímavé aktivity pro trávení volného času v tuzemsku
  • inspirovat veřejnost k trávení dovolené a podnikání výletů po Česku
  • ocenit nejlepší podnikatelské nabídky
  • motivovat provozovatele aktivit k poměřování své nabídky s nejlepšími.

V současné době probíhá nominační kolo a 10 turistických nabídek pro každý turistický region České republiky nominovaných z aktivit na portálu www.kuzdynudy.cz prověřují regionální partneři agentury CzechTourim. Hlasování poběží v průběhu celých prázdnin, kdy bude soutěž intenzivně komunikována. Na absolutního vítěze čeká odměna ve výši 100 tisíc korun, všechny nominované aktivity budeme v průběhu roku 2012 propagovat jak v rámci portálu Kudy z nudy, tak i prostřednictvím dalších nástrojů (edice, press tripy apod.).

Další aktuality

Je libo čokoládové pokušení? Podlehněte sladkým dobrotám od vyhlášených mistrů

Nechte se zlákat čokoládovým pokušením – podlehněte vábení čokolády a vychutnejte si ji na jazyku i jako pleťovou masku. Za sladkým potěšením můžete však vyrazit také do vyhlášených cukráren nebo pralinkáren. Milovníky sladkého a historie nadchnou určitě také naše tipy na zajímavé výstavy a muzea týkající se sladkých pochutin.
Gurmánská turistika

A už se točí! Tipy, kam se vypravit za pohledy na město z obřího kola

Chcete si během adventu užít i něco jiného než shon za dárky a pečení cukroví? Skvělým tipem je projížďka na vyhlídkovém kole, které se během Vánoc objevilo v řadě měst. Speciální atmosféru bude mít jízda na obřím kole ve večerních hodinách, kdy uvidíte nádherně osvětlené město plné svítících vánočních dekorací z ptačí perspektivy! Udělejte radost sobě i vašim blízkým a užijte si společně neobvyklou adventní projížďku ve výšce cca 30 metrů.
Zážitky

7 věcí, které nevíte o… neobyčejných a kuriózních betlémech

Tradici stavění betlémů založil v roce 1223 František z Assisi. U své poustevny u italské vesnice Greccio oslavil narození Ježíše Krista tak, aby se do něj mohli zapojit všichni: bratři františkáni, děti i dospělí, kteří chodili poslouchat jeho kázaní, zvířata i okolní příroda. Vybudoval symbolický chlév s jesličkami, do kterých položil na slámu sošku milostného Jezulátka, k němu postavil živého vola a osla a společně s lidmi z okolí oslavili narození Spasitele noční mší svatou.
Kultura

10 tipů na výlety do zimních měst aneb ve stínu i na výsluní

Zimní dovolená na horách – existuje něco lepšího? Na portálu Kudy z nudy najdete přehled lyžařských středisek, sněhové zpravodajství, osvědčené lyžařské školy pro děti i dospělé i tipy, jak ušetřit a jak si užít co nejvíc zábavy za co nejméně peněz. Utajeným pokladem však zůstávají krásná horská městečka s poklidnou atmosférou, a přitom plná útulných kaváren a dalších zajímavostí.
Památky

Můstky, Mostky, Mostiště a jeden zapomenutý středověký most s tajemstvím

Historie, romantika a trocha tajemství, tím vším jsou opředeny nejstarší kamenné mosty u nás. Určitě vás teď napadne Karlův most přes Vltavu, písecký Kamenný most nebo barokní most v Náměšti nad Oslavou. Znáte ale například kamenný most v podhůří Železných hor, kde dokonce samotná obec dostala název podle něj – Kamenné Mosty? Vydejte se na výlet po nejstarších mostech České republiky a možná budete překvapeni, jaké příběhy se za nimi ukrývají...
Památky

Hotely pro fanoušky rekordů a kuriozit: nejstarší, nejužší, nejvyšší, nejmenší i největší

Vyberte si na portálu Kudy z nudy unikátní místo k ubytování! Hledáte hotely, které vybočují z průměru? Právě na vás jsme mysleli a sestavili žebříček hotelových kuriozit. Sbalte si kufry a ubytujte se v hotelech, které splňují některé z mnoha nej! Nejužší starý hotel? Hotel ve věži? Hotel, kde se budete cítit jako ve vesmírné lodi? Nejstarší hotel? Hotel s jediným pokojem? Anebo hotel tak vysoko v oblacích, že výš už to v Česku nejde? Víme o všech, a připojíme také osvědčené tipy na netradiční ubytování v rozmanitých stylech.
Ubytování

Nový život starých sladoven: výlety za vůní sladu, do muzea, restaurací nebo galerie

Když přijde řeč na sladovny, kdekdo si představí tu v Písku: velkou budovu v centru města, kam se chodí hlavně na výstavy. Prozkoumejte s portálem Kudy z nudy zdejší novinky a vydejte se také do jiných sladoven. Některé slouží jako restaurace, jiné jako galerie nebo hotely. Podíváme se ale i tam, kde se dodnes vyrábí pravý slad!
Památky

Kam na dobrý wellness? Tipy na wellness hotely a centra regenerace

Darujte vašemu tělu pár dnů (nebo alespoň hodin) oddechu a vychutnejte si nabídku wellness hotelů a center, které nabízejí netradiční zážitky pro vás i vaše blízké. Příjemné prostředí, relaxace a uklidňující atmosféra vám pomohou načerpat novou energii a sílu. Chcete si odpočinout, relaxovat, zasportovat si, užít si dovolené, nebo víkendu? Z naší nabídky welnech hotelů a relaxačních center si určitě vyberete!
Ubytování