Úvod > Aktuality > Na sochařském sympoziu v Lesné uvidíte řezbáře při práci
Na sochařském sympoziu v Lesné uvidíte řezbáře při práci
"> "> ">
Zážitky

Na sochařském sympoziu v Lesné uvidíte řezbáře při práci

  • Vydáno22. července 2019
Od 21. do 27. července 2019 se na Lesné koná Krušnohorské sochařské sympozium. Letošní téma zní Krušnohorské lavice. Do díla se pustí šestice řezbářských mistrů. Na místě určitě stojí za vidění i galerie pod širým nebem se staršími díly. Vstup na sympozium je volný.

ŘezbářOd 21. do 27. července 2019 ožívá Vzdělávací a rekreační centrum Lesná v Krušných horách dalším ročníkem sochařského sympozia, letošním tématem jsou Krušnohorské lavice. Na týden se zde setkají představitelé sochařských ateliérů a uměleckých škol. Sochařská dílna bude po celý týden přístupná komukoli, kdo má zájem si s umělci popovídat, diskutovat či se jen tak podívat. Přímo pod širým nebem a před vašimi zraky uvidíte vznikající nová díla. Sochy budou po ukončení sympozia umístěny a ponechány v krušnohorské krajině Horského areálu Lesná.

Týdenní práce řezbářských mistrů bude zakončena v sobotu 27. července v odpoledních hodinách vernisáží vytvořených děl. Součástí sympozia je i přírodní galerie soch, do níž jsou díla sochařů trvale umisťovaná již od roku 2010. Vstup je volný. Letos pozvání na sympozium přijali sochaři: Jirka Lain, Pavel Vítek, Lukáš Sládek, David Fiala, Josef Šporgy a Slávek Jiran.

Muzeum dřevěných hraček a výrobků v Nové vsi

Muzeum dřevěných hraček a výrobků v Nové vsi

Ojedinělou tradici výroby hraček v Krušnohoří připomene výstava v areálu firmy NBW s.r.o. v Nové Vsi v Horách, která je dnes poslední ze stovky již zaniklých hračkářských firem v Krušnohoří.