!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Slavkovský zámek ožije speciálními prohlídkami

Slavkovský zámek ožije speciálními prohlídkami

Vydáno 25. května 2015 Kultura
Naplánujte si víkendový výlet do Slavkova u Brna! Čekají vás zde zámecké trhy, neobvyklé kostýmované prohlídky a prohlídky zámeckých krovů a půdy. Zámek Slavkov v sobotu 30. května během Dnů Slavkova nabídne originální zážitky v podobě prohlídek zámku s kostýmovaným průvodcem občanského sdružení Per Vobis.
Součástí programu Dnů Slavkova, jsou i tradiční kostýmované prohlídky zámku občanského sdružení Per Vobis. Návštěvníci se humornou veršovanou formou seznámí s osobami, které žily na slavkovském zámku od jeho založení Dominikem  Ondřejem až po posledního majitele slavkovského sídla. Potkají se s nejvýznamnějšími členy rodu Kouniců a samozřejmě zde nebude chybět císař Napoleon, který sice na slavkovském zámku nežil, ale proslavil ho svojí vítěznou bitvou, jež se odehrála nedaleko Slavkova. Budou jistě překvapeni i důležitou a váženou osobností, která v tento den navštíví slavkovský zámek.
 
Akce je vhodná pro všechny návštěvníky, kteří se chtějí pobavit a  získat  i zajímavé informace o zámeckých pánech a jejich životě na zámku. Kostýmované prohlídky se uskuteční v sobotu 30. května 2015  v 10:00, 11:00, 13:30, 14:30, a 15:30 hodin v prohlídkové trase na zámku ve Slavkově u Brna. Vstupenky doporučujeme zarezervovat předem na tel.: 544 227 548.
Po stopách napoleonských válek na Moravě

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.

Zámecká restaurace Austerlitz

Zámecká restaurace Austerlitz

Restaurace nabízí příjemné prostředí, které je sladěno v barokním stylu, stejně jako slavkovský zámek. Naprostým skvostem Černé kuchyně je ručně kovaný gril, na kterém je možné připravit pro vaše mlsné jazýčky téměř cokoliv.

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.