!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Skiareál Lipno je otevřen běžkařům
Skiareál Lipno je otevřen běžkařům
"> "> ">
Zimní sporty

Skiareál Lipno je otevřen běžkařům

Vydáno 28. prosince 2020
Lyžařská střediska jsou z důvodu nařízení vlády od neděle 27. prosince uzavřena, stejně tak Skiareál Lipno. Protože je ale celoročně centrem pro aktivní dovolenou i jednodenní výlety, rozhodl se i v této složité době nabídnout maximum. Zasněžené sjezdovky, které měly původně sloužit ke sjezdovému lyžování a snowboardingu, nabízí všem běžkařům či skialpinistům. Prostě všem, kterým pohyb na čerstvém vzduchu přináší radost a aktuálně jim díky všem omezením velmi chybí.
ski lipnoPo domluvě s majiteli skiareálu a ve spolupráci se zkušenými zaměstnanci z provozu, se Skiareál Lipno rozhodl připravit na zasněžených sjezdovkách běžkařský okruh, který je celý viditelně označený a jednosměrný. Nastoupit na něj lze z centrálního parkoviště nebo z parkoviště P2, které se nachází u nejnovější sjezdovky s názvem Lipenská. Okruh je možno přizpůsobit fyzické zdatnosti běžkaře a využít tak jednotlivé části mezi Kramolínským a Slupečenským vrchem, který je dlouhý 3,5 km. Celý okruh pak měří 5,5 km. Směry okruhu jsou vyznačeny na navigačních modrých tyčích podél běžeckého okruhu.  
 
lipno běžkyPřesto, že vánoční svátky jsou často spojovány s hojností jídla a mnoho lidí vyhledává právě aktivní pohyb, aby udělali něco pro své zdraví, nebudou návštěvníci lipenského skiareálu ponecháni bez vody či teplého čaje. Výdejní okno v restauraci Energo je otevřeno denně od 10 do 16 hodin
 
V souvislosti s bojem proti šíření koronaviru platí od neděle po celé České republice nejvyšší stupeň protiepidemických opatření. Dostatečné rozestupy, nošení roušek v blízkosti dalších osob či omezení styku ve větším počtu jsou ale podmínky, které lze při běžkování poměrně snadno splnit. Pěší návštěvníky areálu správci vyzývají, aby byli ohleduplní k upraveným tratím a neničili je svým neopatrným přecházením nebo přejížděním saní či bobů.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.