Úvod > Aktuality > Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow – zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!
Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow – zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!
">
Zimní sporty

Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow – zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

  • Vydáno2. března 2022
Jednou z největších sportovní akcí letošní zimy pro veřejnost bude v pátek 4. března Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu. Pořádá jej Ski areál Monínec a přihlásit se do něj může opravdu kdokoliv. V ceně startovného je navíc jeden celodenní skipas do skiareálu Monínec, který můžete využít třeba následující den.
Monínec Dark snowDark Snow Monínec je závod, který nemá v Česku obdoby. Ze dvou hlavních důvodů – je to sjezd pro veřejnost (pravda, nikoli náročný jako Kitzbühel, ale i tak) a jede se v noci! Navíc se odehrává na Monínci, což umožňuje Středočechům a Pražanům udělat si v pátek večerní výlet a do něho vtěsnat nejen lyžařské zážitky.

Další ročník večerního závodu ve sjezdu Sporten Dark Snow Monínec se pojede tradičně v pátek 4. března 2022. Startovné činí 700 Kč při platbě převodem a 800 Kč při platbě na místě (na označeném registračním místě v restauraci M2, pouze v případě volné kapacity – počet startujících je omezen na 150). Startovné obsahuje nejen účast v závodě, ale také skipas na jeden den, který je možno využít kdykoli v aktuální sezóně.

MonínecPojede se celá monínecká sjezdovka vedle lanovky ve vymezené trati o přibližných parametrech sjezdu. Závodí se dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postupují pouze čtyři nejlepší muži a čtyři nejlepší ženy. Podle celkového počtu účastníků a časových možností je možné si dokoupit jednu opravnou jízdu (á 200 Kč). Probíhat bude i závod týmů. Tým tvoří tři lidé s tím, že v něm musí být zástupci obou pohlaví (tedy buď žena + muž + muž, nebo žena + žena + muž). Stačí už jen vymyslet název a uvést ho do přihlašovacího formuláře. Pravidla budou upřesněna podle aktuálních podmínek.
 

Na Monínci si užijete skvělou lyžovačku

ski monínecSportrelax centrum Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Pro děti je tu připraven skipark se 100 m dlouhým kobercem a tubingovou dráhou. Otevřeno je každý den a sněhu je i na letošní zimu opravdu hodně!

Hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování. Je pravidelně upravovaná dvěma rolbami. Čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu je v provozu v zimě i v létě. V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva. Celý svah je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.

Další aktuality