Úvod > Aktuality > Po Krkonoších se dá lyžovat i na Šumavě: Ski areál Lipno zahájil sezonu!
Po Krkonoších se dá lyžovat i na Šumavě: Ski areál Lipno zahájil sezonu!
"> "> "> Lyžovat se bude na sjezdovkách Jezerní, Dámská a v detském lyžarském hrišti Foxparku kapitána Lipánka "> Ski areál Lipno zahajuje sezónu již tuto sobotu
Zimní sporty

Po Krkonoších se dá lyžovat i na Šumavě: Ski areál Lipno zahájil sezonu!

  • Vydáno5. ledna 2016
Po prosincových jarních teplotách konečně dorazila na české hory zima. V Krkonoších se lyžovalo již o víkendu a dneska spouští lanovky i šumavský skiareál Lipno. Pro lyžaře otevřou hned čtyři sjezdovky (Jezerní, Dámskou, lišáka Foxe a Spojovací) o celkové délce 4 kilometrů a dětské hřiště Fox Park.
Skiareál Lipno

5 věcí, co dělat na Lipně, když nechcete (nemůžete) lyžovat

Nadmořskou výškou, ani počtem kilometrů sjezdovek nemůže Lipno nad Vltavou konkurovat největším krkonošským skiareálům. Za to standard a rozsah služeb, které toto šumavské středisko nabízí, je plně srovnatelný s Rakouskem. Ovšem za české ceny. Bezkonkurenční je hlavně nabídka nelyžařských atrakcí, které zpestří pobyt v případě špatného počasí nebo nedostatku sněhu.

Kromě známé stezky v korunách stromů, můžete s dětmi vyrazit do aquaparku s vířivkami a divokou řekou nebo do hopsária s trampolínami, obřím nafukovacím klokanem a super prolézací dráhou. Oblíbená je také bobovka, ale na té by vás při aktuálních teplotách venku zřejmě zmrzl úsměv.
Podle nálady paní přírody si pak můžete zabruslit. O vánocích se bruslilo ještě na inline bruslích kolem jezera, ale teď to skoro vypadá na opravdové bruslení na ledě. Lipenská ledová magistrála zahajuje provoz při minimální tloušťce ledu 18 centimetrů a teplotách pod bodem mrazu.

Bruslení je zadarmo a na ostatní atrakce získáte slevu s LipnoCard. Tu dostane každý, kdo se na Lipně ubytuje alespoň na jednu noc.
 

Na Lipně sněží

Aktuálně ale panují ve středisku velmi dobré podmínky. Teploty se pohybují lehce pod nulou a na svazích leží kolem 40 centimetrů převážně technického sněhu. Podle předpovědi počasí se navíc v nejbližších dnech dá očekávat mírné sněžení. V provozu jsou čtyři kilometry sjezdovek. Upravená je páteřní sjezdovka Jezerní a to včetně varianty Spojovací. Díky své přehlednosti, šířce a mírnému převýšení je to ideální místo pro začínající lyžaře a děti. Na druhé straně 899 metrů vysokého Kramolína jsou otevřené zbývající dvě sjezdovky modrá Dámská a mezi dětmi oblíbená sjezdovka Lišáka Foxe. Sportovnější, červená Pánská a nejprudší sjezdovka s příznačným názvem Střecha jsou bohužel mimo provoz. Zavřená je i Promenádní na Slunečním vrchu.

Již od pondělí je otevřené dětské hřiště Foxpark s dvěma pojízdnými koberci a možností zapůjčit pomůcky pro výuku lyžování. K dispozici jsou různé kruhy, volanty, pěnové tyče a dokonce i smetáky na přidržování špiček malých lyžařů. Hřiště je zdarma.

Ceníky skipasu:

Foxpark: zdarma
Děti do 6 let a senioři nad 70 let: 20 Kč
Dospělý na 1 den: 690 Kč v nejvyšší sezóně
 

Výborná svíčková v Lanovce

Přímo u dolní stanice sedačky Jezerní se dá zajít do samoobslužné restaurace Lanovka. Vynikající svíčkovou nebo talíř s dvěma řízky pořídíte za 129 Kč, meruňkové knedlíky za 89 Kč, kulajdu za 35 Kč a půllitr točené Kofoly za 30 Kč. U dolní stanice je i další restaurace Sluneční louka, kam můžete dojít na výbornou pizzu nebo šťavnatý steak za ceny mírně vyšší, ale odpovídající kvalitě.

Dopravní dostupnost

Skiareál Lipno se nachází na okraji obce Lipno nad Vltavou přímo u silnice č. 163. Vydáte-li se do
Skiareálu Lipno automobilem, doporučujeme použít trasu:

České Budějovice – Kaplice – Dolní Dvořiště – Vyšší Brod – Loučovice – Lipno nad Vltavou. Tato trasa je v zimě ošetřena solí až k vodní elektrárně Lipno. Po průjezdu obcí Lipno nad Vltavou odbočte na jediném kruhovém objezdu doprava a jste ve Skiareálu Lipno.

České Budějovice – Český Krumlov – Černá v Pošumaví – Frymburk – Lipno nad Vltavou. Tato trasa je v zimě ošetřena solí, po celé její délce. Po příjezdu do obce se dostanete ke kruhovému objezdu, ze kterého sjedete na druhém výjezdu a jste ve Skiareálu Lipno.

Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je pro vás připraveno bezplatné velkokapacitní parkoviště pro 750 aut a 20 autobusů.

Jak dlouho trvá cesta z Prahy?

Pokračující výstavba dálnice D3 sice výrazně urychlila cestu z Prahy, i tak ale počítejte s téměř tříhodinovou jízdou. Vyplatí se proto n Lipně zůstat alespoň na dva nebo tři dny. Nudit se nebudete.
 
Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.