Úvod > Aktuality > Sjezdovku ve Špindlu opět ovládnou šílení bikeři při Chinese Downhill 2020
Sjezdovku ve Špindlu opět ovládnou šílení bikeři při Chinese Downhill 2020
"> "> "> ">

Sjezdovku ve Špindlu opět ovládnou šílení bikeři při Chinese Downhill 2020

Vydáno 17. února 2020 Zimní sporty
Chinese Downhill se v sobotu 22. února vrací do Špindlerova mlýna, kde navazuje na svoji několikaletou tradici velice oblíbené zimní taškařice, která spočívá v tom, že se v jednu chvíli z vrcholu červené sjezdovky ve Svatém Petru spustí přesně 222 bikerů. Z kvalifikace postoupí 100 nejrychlejších a první dole vyhrává... a kdo to je? Zpravidla ten, kdo při jízdě vůbec nebrzdí.
chinese downhill špindlChinese downhill je šílený zimní downhillový závod na horských kolech, který nepořádá nikdo jiný než legendární český biker Michal Maroši. Stejně jako loni se ve Špindlu sejdou desítky bikerů, kteří to pošlou na plno po sjezdovce dolů. Vyhrává ten, kterému nefungují brzdy. Tento (tak trochu jiný) zimní závod není žádnou novinkou, letos se odehraje už šestý ročník. Akce je známá jako svátek všech milovníků adrenalinu a pekelné rychlosti.

Vše vypukne v sobotu 22. února hned po ukončení běžného provozu sjezdovek, cca v 16:00 hodin. Jezdci se spustí z červené sjezdovky ve Svatém Petru střemhlav dolů. Zážitek to bude nejen pro jezdce samotné, ale i pro diváky, kteří můžou celý bláznivý sjezd sledovat ze sjezdovky nebo z restaurace Svatý Petr. Jezdci na svých strojích dosahují rychlosti až 80 km/h, není nouze o divoké předjíždění, souboje, ale i kolize a pády. Vstup na akci je zdarma, stejně tak i parkování na Hromovce (zhruba 10 min. pěšky).
Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.