Úvod > Aktuality > Setkání historických vozů pokračují karlovarskou Veteran Rally
Veteran Rally Karlovy Vary - Czech Hero Ride 2014
"> Veteran Rally Karlovy Vary - Czech Hero Ride 2014 "> Mesto Jáchymov - radioaktivní, lécebné i hornické "> Zámek Chyše - sídlo rodu Lažanských
Zážitky

Setkání historických vozů pokračují karlovarskou Veteran Rally

  • Vydáno29. července 2016
Přijeďte se podívat od 29. do 31. července na soutěž krásy historických automobilů! Tradice Karlovarských Veterán Rallye se datuje již od roku 2000 a i letošní rok opět přinese zajímavou podívanou na tyto krásné stroje a jejich pyšné majitele. Od pátku do neděle se stane Zámek Chýše, Karlovy Vary, Ostrov nad Ohří, Lázně Jáchymov a ostatní zajímavá místa karlovarského regionu svědky 16 . ročníku Veteran Rally.

Veteran Rally Karlovy Vary – Czech Hero Ride 2014Příznivci a majitelé historických vozidel zamíří na přelomu července a srpna do Karlových Varů.  Na již 16. ročník Veteran Rally, který proběhne od 29. do 31. července 2016,  se letos přihlásila více než stovka českých a německých posádek automobilů a motocyklů vyrobených před rokem 1970.

Trasa povede kopcovitým terénem okolí Karlových Varů a milovníci veteránů se mohou těšit i na jejich společné defilé ulicemi města či soutěž elegance.

V každé kategorii budou vyhlášeni a odměněni jezdci na prvních třech místech. Ti nejlepší závodníci obdrží poukazy na víkendové wellness pobyty ve význačných karlovarských hotelech. Pořadí bude určeno podle trestných bodů získaných při plnění úkolů na kontrolách.

Zámek Chyše – sídlo rodu Lažanských

Zámek Chyše – sídlo rodu Lažanských

Zámek proslavil Karel Čapek, který zde pobýval v roce 1917 a zvěčnil ho ve svých dílech Krakatit nebo Věc Makropulos. Projít si můžete interiéry včetně sálu se stropní malbou od Petra Brandla, expozici věnovanou K. Čapkovi i rozsáhlý zámecký park. V pivovaru čepují pivo dle staročeské receptury.