Úvod > Aktuality > Seriál běžeckých závodů RunTour startuje v Českých Budějovicích
Seriál běžeckých závodů RunTour startuje v Českých Budějovicích
">
Letní sporty

Seriál běžeckých závodů RunTour startuje v Českých Budějovicích

  • Vydáno7. dubna 2017
Už pošesté zvedne běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour Česko z gauče. Téměř 15 tisíc zkušených i nadšených běžců společně vyběhne s RunTour v osmi městech České republiky. Už v sobotu 8. dubna seriál zahájí České Budějovice, pak následuje Ústí nad Labem, Brno, Plzeň, Olomouc, Liberec, Praha a Pardubice. Běhat se bude v parcích, lesích, industriálních prostorách, ale také v historických uličkách měst a na náměstích.
Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour již šest let patří mezi nejprestižnější tuzemské akce a láká běžce všech úrovní, ti na start přijíždějí ze všech koutů České republiky i Slovenska. Běžecký seriál se stal pro mnohé vstupní branou do závodního světa. Začátečníci právě na RunTour okusili poprvé pravou závodnickou atmosféru. Žádný tlak na rekordní časy, ani účast světových hvězd. RunTour je tady pro každého, kdo miluje běh a chce si ho užít mezi dalšími nadšenými hobíky.
 

Běhy pro dospělé na 5 nebo 10 km

RuntourRunTour je pro zkušené i nadšené běžce. A právě pro ty méně otrkané je tu pětikilometrová trať Nova Run 5. Často ji okusí ti, které čeká první běžecký závod v životě. Přátelská atmosféra, žádný tlak na rekordní časy a v cíli medaile a diplom pro každého. Staňte se hvězdou RunTour, běžte svým tempem a užijte si závodní den naplno.

Královská disciplína RunTour, desítka České pojišťovny protíná nejkrásnější místa deseti českých a moravských měst. Vyběhnete si za svou výzvou, poznejte nové běžecké přátele, zkrátka si užijte to, co RunTour nabízí, rodinnou atmosféru. A nebojte, nezáleží na tom, v jakém čase protnete cíl. Unikátní pamětní medaili, diplom i závodní fotografie dostanete zdarma tak nebo tak.

Patříte mezi nadšené běžce, kteří se ale za svůj elán nikdy nedočkali zasloužené odměny? Co to zkusit ve dvou, vždyť v takovém počtu se to přece lépe táhne – RunTour nabízí kategorii pro dvojice. Stačí, aby jeden z páru běžel kratší a druhý delší trať. Schválně, kam až to dotáhnete se svým parťákem, vaše časy se totiž v cíli sečtou. Navíc bude každý z běžců zároveň klasifikován v běžných výsledcích, takže má šanci uspět na dvou frontách.
 

Závody pro děti na 500 nebo 1000 metrů

RuntourMáte doma malá zlobidla, co mají energie na rozdávání a pořád by někde lítala? Máte pocit, že když se je snažíte chytit, je to téměř nadlidský úkol? Vezměte je na RunTour. Pro děti do 6 let je připravena na každém závodě RunTour Rákosníčkův běh o délce 500 metrů. Nechte své děti ochutnat atmosféru skutečného závodu, nechte je si zadovádět a změřit síly se svými vrstevníky. A pokud máte strach, že by závod nedoběhly, můžete je na trati doprovázet. V zázemí závodu je pro ně navíc připraven dětský koutek s hlídáním, takže budete mít čas i sami pro sebe a můžete si třeba zaběhnout jeden z dospělých závodů.

Pokud ovšem vidíte ve svém dítěti budoucí atletickou hvězdu nebo ho jen nechcete nechat doma, když sami vyrážíte na závody RunTour, není nic jednoduššího než ho přihlásit také. Pokud mu je mezi 7 a 15 lety, vyzkouší si atraktivní Rákosníčkův běh na 1 kilometr. Během závodu se bude moci utkat o plnohodnotné ceny od partnerů a zážitek s výstupem na nejvyšší stupínek pódia.
 

Kdy a kde se poběží?

Začátek seriálu odstartují 8. dubna České Budějovice. Do Ústí nad Labem se závody přesunou 13. května, další závod poté startuje v moravské metropoli Brně, a to 27. května. V létě se poběží 10. června z Plzně a v Liberci 19. srpna. Na podzim ožije RunTourem 2. září Olomouc, na konci měsíce 30. září se poběží Praze a seriál zakončí 4. listopadu Pardubice.