Úvod > Aktuality > Šéfkuchaři uvaří vánočního kapra
Šéfkuchaři uvaří vánočního kapra
"> "> ">

Šéfkuchaři uvaří vánočního kapra

  • Vydáno9. prosince 2012
Ochutnejte vánočního kapra od brněnských šéfkuchařů – 10. prosince jej můžete koštnout v rámci Terra Madre Day, tedy dne Matky Země – světové oslavy místních potravin a pochoutek. Tři řemesla znalí pánové připraví rybu na tři různé způsoby.
Terra Madre Day, den Matky Země, který se koná 10. prosince, je celosvětová oslava místních potravin a pochoutek a propagace udržitelné produkce a spotřeby jídla. Slow Food Brno se k letošním oslavám připojuje s tématem již brzy velmi aktuálním – příprava vánočního kapra.
 
Pořadatelé akce oslovili jsme tři výborné brněnské kuchaře, kteří vás naučí tři méně běžné úpravy tradiční české vánoční ryby, kapra. Použijí  kapra z Pohořelic, který se vyznačuje i svou vlastní ochrannou známkou Pohořelický kapr.
 
Všechny pokrmy budete moct samozřejmě ochutnat, abyste si mohli vybrat svého favorita, kterého předvedete na své štědrovečerní tabuli.
 
Kdy a kde?  Dílna proběhne v pondělí 10. prosince v zasedací místnosti Nadace Partnerství, na Údolní 33 v Brně. Začíná v 17:30, předpokládaný konec bude v 21:00. Své místo si rezervujte na brno@slowfoodbrno.cz. Vstupné 450 Kč bude zahrnovat ochutnávku a sklenku dobrého vína.
 
Radim Procházka z kuchařského studia Divoká vařečka / restaurace Avia připraví karbanátek ze sekaného kapřího masa s cibulovým salátem, domácí majonézou a chlebem.
 
Lukáš „Jamie“ Greguš z restaurace La Bouchée vám předvede přípravu kapra zauzeného na hruškovém dřevě s křenovou pěnou.
 
Specialitou Jana Rimplera z restaurace Noem Arch bude staročeský kapr na černo, podávaný se šťouchanými brambory s tvarohem.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika