Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Divoká vařečka – kulinářské studio v Brně
Gurmánská turistika

Divoká vařečka – kulinářské studio v Brně

Myšlenka otevření kulinářského studia v Brně se zrodila během roku 2008. Od myšlenky to byl už jenom krůček k samotné realizaci projektu. Hlavním cílem je zábavnou a nenásilnou formou učit uvařit chutné a zdravé pokrmy.
Komu z nás se na tváři nerozzáří "rohlík" od ucha k uchu, když v pekárně koupí opravdu čerstvý a křupavoučký chlebík? Dopřejte si tento luxus, kdykoliv se vám jen zamane! Naučíme vás, jak na to, aby vaše domácí rohlíčky byly "obvzláště vypečené".

Jako první ze série Čtvero ročních období přichází téma Podzimní menu se spoustou skvělých sezónních surovin od společnosti Sklizeno. Pro mnohé z nás je původ a kvalita potravin velice důležitá, nejinak je tomu i v prodejnách Sklizeno které nabízí kvalitní suroviny od moravských a českých farmářů.

Bylo vždy vaším snem, rolovat sushi jako pravý japonský mistr kuchař? Ukážeme vám, jak snadné to je. Věděli jste, že je sushi zdravé?! Kolik podob lahůdek se skrývá pod jedním pojmem?

Omáčky jsou jedním z hlavních pilířů nejedné světové kuchyně a dobrou gastronomii si bez zvládnutí problematiky přípravy omáček nelze představit. Na tomto kurzu se naučíte poctivé přípravě těch nejzákladnějších omáček které jsou odrazovým můstkem ke zdárnému zvládnutí tohoto tématu.

Zdravé a spokojené dítě je sen každého rodiče. Výživa dětí patří k snad nejdiskutovanějším tématům dnešní výživy. To proto, že jsou nutriční požadavky dětí zcela specifické a rodič by měl znát několik důležitých zásad, které by při výživě svého potomka neměl opomenout.

Na trhu jsou k dostání potraviny, které sice vyhovují zásadám zdravého jídelníčku, ale málokdo si s nimi v kuchyni umí správně poradit. Natožpak je vhodně upravit právě pro děti! Co připravit, aby to dětem chutnalo a zároveň to bylo zdravé? Jak pokrmy upravovat, co dětem ke snídani, co dětem dávat do školy na svačinu, jak by měl vypadat oběd ve školní jídelně? Tak na tyto otázky dostanete během kurzu odpověď.

Na kurzu je přítomen Nutriční poradce – specialista na výživu dětí společnosti NutriAcademy,s.r.o. která tento speciální kurz zaštiťuje a mnoho dalších neméně zajímavých.

Co vás ještě čeká:
  • studené občerstvení formou rautu
  • pro každého účastníka je nachystán certifikát o absolvování kurzu
  • pro účastníky je zdarma k dispozici občerstvení (káva, čaj, voda, džus, víno, pivo)

Festival Pop Messe v Brně

Další ročník brněnského festivalu Pop Messe přivítá na stadionu za Lužánkami výrazné hudební osobnosti z České republiky i ze zahraničí. Třetí ročník festivalu Pop Messe proběhne od 28. do 29. července 2023 v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Nejlepší Krátké Animované Filmy – Anishort Festival

Nejlepší krátké animované filmy z celého světa. Filmy oceněné na mezinárodních festivalech. Mix různých animačních technik, žánrů a příběhů. Celkem 18 nejlepších animací ze 13 zemí.
Brno, Jihomoravský kraj

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 2023

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás již tradičně zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných, vinic Znojemska. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepech i přímo ve vinicích.
Brno, Jihomoravský kraj

Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska 2023

První říjnový víkend strávíme v podzimních vinicích v okolí Kyjova. Připraveny budou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší po vinařských stezkách Kyjovska. Na kole nebo pěšky budete objevovat krásy slovácké přírody a ochutnáte místní speciality včetně burčáku.
Brno, Jihomoravský kraj

Kurz reportážní fotografie Brno

Fotografování života a lidí má ovšem jednu výhodu – málokdo to umí a proto každý, kdo navštíví tento kurz a bude si zkoušet nabyté poznatky, má naději, že jeho fotky nezapadnou až do nejposlednějších koutů harddisků a serverů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Jihozápadní bastion – prohlídka podzemí na hradě Špilberku

Jihozápadní bastion vznikl v rychlosti, během pouhých dvou let, aby byl Špilberk připraven na návrat Švédů k Brnu v květnu 1645. Měl ubránit západní část hradu, kde dosud byly jen malé kamenné bašty renesanční hradby. Právě od západu přitom Špilberk čelil největšímu náporu švédských vojsk.
Brno, Jihomoravský kraj

Sklep pod Novou radnicí – historické tajemství města

Sklepní komplex vybavený od roku 2010 expozicemi a instalacemi. Expozice připomíná dnes již téměř zapomenuté řemeslo ražby mincí v Brně a na Moravě.
Brno, Jihomoravský kraj

Co.Labs – zóna nezávislého umění

Co.Labs je otevřená, kreativní a nezávislá platforma, jež aktivně zabezpečuje podporu, rozvíjení a růst uměleckého sektoru s důrazem na angažovanost, posouvání úrovně kvality a hranic uměleckých druhů a žánrů.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Čokoládovna a kavárna Minach – místo s jedinečnou čokoládou v Brně

Čokoládovna Minach byla otevřena v roce 2005, jako první svého druhu a nachází se v prostorách památkově chráněné Alpha passage v centru Brna na Poštovské ulici.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace a pizzerie La Strada v Brně

La Strada je nevšední restaurace a pizzerie směřující k italské kuchyni a s tím pochopitelně spojenou pizzou, na své si však přijdou i milovníci steaků, ryb, pokrmů z vepřového, hovězího a kuřecího masa, čerstvých salátů a dezertů.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace U Průmyslovky – Logáro

Pravá brněnská hospoda U průmyslovky alias Logáro s více než 125letou tradicí se s časem příliš nemění, což je dobře. Mají zde skvělé pivo, klasické české jídlo za rozumnou cenu a atmosféru umocňuje příjemná nostalgie.
Brno, Jihomoravský kraj

Klášterní produkty od františkánek

Sušenky, džemy a různé klášterní produkty.
Brno, Jihomoravský kraj