Úvod > Aktuality > Rozhledna Tobiášův vrch získala popis výhledů
Rozhledna Tobiášův vrch získala popis výhledů
"> ">
Příroda

Rozhledna Tobiášův vrch získala popis výhledů

  • Vydáno22. července 2015
Návštěvníci rozhledny Tobiášův vrch na Rakovnicku již nebudou tápat, na co se vlastně dívají. Od tohoto měsíce získala věž na své výhledové plošině nová panoramata – fotografie výhledů, na kterých je podrobně popsáno, co návštěvníci vidí. Ochoz ve výšce 26 metrů nad zemí nabízí pozoruhodné výhledy na Rakovnicko, Brdy i Krušné hory, včetně takřka desítky jiných rozhleden v dáli.
Rozhledna Tobiášův vrch mezi Hořovičkami a Jesenicí na Rakovnicku má otevřeno stejně jako předchozí sezony – o letních prázdninách vždy v sobotu od 11:00 do 17:00, v září do 16:00. Bohužel od 27. června se vyhlídková věž potýká s výrazným poklesem návštěvníků – na vině je rozsáhlá rekonstrukce a uzavření silnice číslo 27 mezi tzv. "Jesenickou křižovatkou" a Jesenicí – a to až do neděle 2. srpna.

Potenciální návštěvníci se tak k vyhlídce dostanou jen o 1,7 km delší cestou po zelené turistické značce z parkoviště u Jesenické křižovatky, protože kvůli zavřené silnici č. 27 nyní nemohou dojet přímo pod rozhlednu, odkud je to už jen 400 metrů. To bude podle silničářů poprvé možné až 8. srpna. Nemotorizovaní zájemci mohou jet vlakem do železniční stanice Kosobody, odkud se pokračuje necelé čtyři kilometry po modré značce.

O otevření rozhledny od loňska informuje v příslušné době vyvěšená barevná vlajka na ochoze. Na návštěvníky čekají kromě pamětního razítka i vstupenek také barevné štítky na hole, turistické známky, magnetky, "turistické vizitky" – nálepky s fotografií rozhledny do Turistického deníku či žluté sběratelské pohlednice.

Provozovatelem vyhlídkové věže na vysílači mobilního operátora 02 Tobiášův vrch je od 22. května 2010 celostátní Klub přátel rozhleden. Předtím byla několik let věž uzavřena, až se jí ujali členové dobrovolného rozhlednářského spolku, kteří na služby, aby mohla být věž přístupná, jezdí z celé republiky. V jiné dny než sobotu není bohužel přístup možný. Loni se na vyhlídkové plošině o sobotách vystřídalo takřka 700 zájemců. 
Rozhledna Tobiášův vrch u Jesenice

Rozhledna Tobiášův vrch u Jesenice

Severovýchodně od obce Jesenice u Rakovníka se nachází Tobiášův vrch (507 m.n.m.) a na něm stojí od roku 1999 ocelová telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou, která tak funguje jako turistická rozhledna.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky