Úvod > Aktuality > V Hustopečích si užijete husu i relax ve vinném wellness
Lázně a wellness

V Hustopečích si užijete husu i relax ve vinném wellness

  • Vydáno13. listopadu 2021
V sobotu 13. listopadu bude na Dukelském náměstí v Hustopečích probíhat od 10 hodin již tradiční ochutnávka mladých vín. Ve stáncích na náměstí pro vás budou připravena nejen svatomartinská vína, ale i pečené husy. V rámci dopoledního programu zazní v 11:11 hodin slavnostní fanfáry z oken radnice, které přivítají družinu sv. Martina na bílém koni, v odpoledních hodinách zahraje cimbálová muzika Kapric. Součástí akce bude malý jarmark a otevřené sklepy místních vinařů. A pokud se před zimou cítíte unaveně, určitě vyzkoušejte zdejší vinné wellness, vůbec první v České republice.
Martin HustopečePokud nevíte, co s volným víkendem, udělejte si cestu do Hustopečí na jižní Moravě. V sobotu 13. listopadu 2021 se zde koná oslava svatomartinských vín a husí s řemeslným jarmarkem. Svatý Martin opět přijede v 11 hodin a 11 minut pod okna radnice, kde si přiťukne s vinaři i zástupci města. Příchozí se dozví něco o Hustopečském vinařském bratrstvu a jedním z letošních hostů bude Ing. Filip Lutzký z Vinařství Obelisk, který nám poví něco o moderních trendech ve vinařství.

svatomartinskéAby byly dodrženy bezpečnostní opatření a rozestupy, nebude stát na náměstí klasický velký stan, ale více malých stánků, u který bude možné ochutnat všechny schválené odrůdy svatomartinského – Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Těšit se můžete i na rosé a klarety ze zmíněných odrůd. Na pokladnách budete moci zakoupit degustační sadu za 230 Kč. Ta obsahuje OIV sklenici na košt , kartičku na 10 vzorků vín a brožurku.

husaPosedět u cimbálové muziky Kapric můžete od 13:00 v postavených party stanech. Svatomartinskou husu budete moci ochutnat ve stánku na náměstí, nebo v restauracích po městě. Do svého jídelníčku ji zařadili Hotel Amande, Hotel Rustikal, Hotel Vinopa, Restaurace u Halmů a Restaurace Formanka.
Součástí programu jsou i otevřené sklepyVinařství Starý vrch, Vinařství Aurora,Vinařství Sadílek, Vinařství Košulič, Altenberk vini a. s. – U Ivičičů, U Otřísalů a U Medňanských.

Už od 10 hodin bude možné zavítat i do řemeslných stánků, které budou lemovat náměstí. Nebude chybět ani svařáček a sladké dobroty. Pojďte s námi přivítat zimu, okoštovat mladá vína a pochutnat si na voňavé husičce!
 

Odpočinek v prvním vinném wellness

wellnessPlánujete strávit v Hustopečích více dní? Pak vám doporučujeme První vinné wellness centrum, které naleznete v hustopečském hotelu Amande. Základem vinoterapie jsou přípravky z živých vinných kultur, ale používá se téměř vše co s vínem souvisí – bobulky, jadérka, vinný cukr či vinný olej.

Hustopečské vinné wellness centrum nabízí například celotělový peeling prováděný pastou z rozdrcených jadérek. Můžete si zajít i na relaxační masáž těla vinným olejem nebo vinné zábaly z červených hroznů, které mají pozitivně působit na pokožku a při opakování fungovat i proti nadváze a celulitidě. V nabídce jsou i koupele, při nichž se do vody přidává několik deci vinného oleje.
Wine Wellness v Hustopečích

Wine Wellness v Hustopečích

Upusťte páru, nechejte starosti ve vířivce a vnímejte víno všemi smysly.

Další aktuality

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří – po tříleté pauze

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří opět po tříleté covidové pauze. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 25. a 26. února 2023. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i řada novinek, jako je rozšířená nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Kamélie a zimní květinové výstavy: kde, co a kdy pokvete?

O kaméliích se mluví jako o prvních poslech jara. Květiny, které jsou doma v horách a lesích od severní Indie a Himálaje až po Čínu a Japonsko, a které už před staletími vzaly útokem dámské dekolty i luxusní kosmetiku, můžete obdivovat i u nás – stačí se vypravit na některou z výstav.
Jihomoravský kraj | Příroda

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí

V Mikulčicích se budete moci na vlastní kůži přesvědčit, co všechno dobrého se dá vyrobit z kysaného zelí. Gurmáni Mikulčice v sobotu 21. ledna 2023 pořádají v kulturním domu v Mikulčicích již 20. ročník koštu ovocných pálenek a kysaného zelí. Čekají na vás speciality ze zelí, krajové pečivo a různé druhy ovocných pálenek.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika