Úvod > Aktuality > V krásných zahradách zámku Troja uskuteční již pátý ročník festivalu Foodparade

V krásných zahradách zámku Troja uskuteční již pátý ročník festivalu Foodparade

Vydáno 29. srpna 2019 Gurmánská turistika
Patříte mezi gurmány a milovníky delikates? Přijďte to s námi oslavit festivalem! Ve dnech 31. srpna a 1. září 2019 se uskuteční již 9. ročník festivalu jídla a pití Foodparade. Nažhavte své chuťové pohárky, protože se na vás chystají ti nejlepší kuchaři z předních restaurací, ale i nadšenci z menších poctivých kuchyní.

FoodparadeLetos již 9. ročník festivalu dobrého jídla a pití Foodparade v krásných zahradách zámku Troja představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaře, kteří nabídnou k ochutnání své nejlepší speciality.

Vůbec poprvé vybrané restaurace odhalí recepty na některá nabízená jídla a přímo na místě v cooking zóně se je s jejich kuchaři můžete naučit vařit. Hlavní cíl Foodparade ale zůstává stejný: vypnout a užít si pohodu v krásném prostředí, s dobrým jídlem a přáteli či rodinou.

Foodparadecooking zóně plné vůní, která roztančí vaše chuťové pohárky a polahodí vašemu zraku, vás čeká odhalení několika receptů vybraných prvotřídních restaurací ve spolupráci s Proženy.cz. Naučí vás, jak si kulinářský pokrm jednoduše uvařit u vás doma. Dále uvidíte, jak vznikají ty nejlepší muffiny s Kačkou – Lady Bakerm, či jak připravuje slávky Kristýna Němčková, vítězka MasterChef Česko.

Kuchaři vám představí chutnou kuchyni a koktejly, jedinečnost podtrhnou také prémiovým belgickým klášterním pivem Leffe a k tomu speciálně lahodící menu. Dále vás čeká například zajímavá ukázka lisování oleje, ukázka absolutní novinky jedlých balónků a spousty dalšího. Aby mohl vzniknout dokonalý pokrm potřebujete dokonalé nádobí s kterým je radost vařit. O prvotřídní kuchyňské vybavení se postaral Made in Japan.

V zahradách Trojského zámku pro vás budou připravena skvělá místa k posezení a odpočinku. Můžete si půjčit deku, koupit „ice bucket“ s šesticí piv Stella Artois, zahrát si novou hru na trhu plnou kulinářských otázek jménem Gastronomia00.
 

Doprovodný program pro děti a pro dospělé Nikon fotoškola

foodparadeHamley‘s a Mattel se bude s největší péčí starat o zábavu a nevšední zážitek vašich dětí. Na své si přijdou děti všech věkových kategorií. Těšit se můžou na autobus Hamleys plný překvapení, kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelace vlásků, stánek s Hotwheels pro kluky, stánek Barbie pro holky a spoustu dalšího.

Fotokurzem z produkce Nikon školy, který je zaměřený na fotografování jídla, ale i na základní ovládání techniky, vás provede lektor Radek Čech. Naučte se mnoho zajímavých tipů a získejte představu, o čem “foodstyling” vlastně je. Registrovat se můžete v průběhu celého festivalu přímo na stánku Nikon ve workshop zóně, kde si také můžete fotoaparáty a příslušenství vypůjčit.

Trojský zámek - barokní skvost Prahy

Trojský zámek - barokní skvost Prahy

Zámek Troja se nachází v bezprostřední blízkosti pražské zoologické zahrady. Zámek je obklopen nádhernou francouzskou zahradou. V zámeckém interiéru můžeme obdivovat jedinečnou freskovou výzdobu a výstavy, které připravila Galerie hlavního města Prahy.

Zahradní bludiště na zámku Troja

Zahradní bludiště na zámku Troja

Zámek v Troji obklopuje rozsáhlá terasovitá zámecká zahrada italského typu s četnými fontánami, terakotovými vázami, bustami apod. Celou východní část zámeckého parku zabírá štěpnice s centrálně umístěným labyrintem. Ten je vytvořen z habrových keřů a vodních překážek - příkopů.

Vinice Salabka v Praze Tróji

Vinice Salabka v Praze Tróji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze - Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.