Úvod > Aktuality > V krásných zahradách zámku Troja uskuteční již pátý ročník festivalu Foodparade
V krásných zahradách zámku Troja uskuteční již pátý ročník festivalu Foodparade
"> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

V krásných zahradách zámku Troja uskuteční již pátý ročník festivalu Foodparade

  • Vydáno29. srpna 2019
Patříte mezi gurmány a milovníky delikates? Přijďte to s námi oslavit festivalem! Ve dnech 31. srpna a 1. září 2019 se uskuteční již 9. ročník festivalu jídla a pití Foodparade. Nažhavte své chuťové pohárky, protože se na vás chystají ti nejlepší kuchaři z předních restaurací, ale i nadšenci z menších poctivých kuchyní.

FoodparadeLetos již 9. ročník festivalu dobrého jídla a pití Foodparade v krásných zahradách zámku Troja představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaře, kteří nabídnou k ochutnání své nejlepší speciality.

Vůbec poprvé vybrané restaurace odhalí recepty na některá nabízená jídla a přímo na místě v cooking zóně se je s jejich kuchaři můžete naučit vařit. Hlavní cíl Foodparade ale zůstává stejný: vypnout a užít si pohodu v krásném prostředí, s dobrým jídlem a přáteli či rodinou.

Foodparadecooking zóně plné vůní, která roztančí vaše chuťové pohárky a polahodí vašemu zraku, vás čeká odhalení několika receptů vybraných prvotřídních restaurací ve spolupráci s Proženy.cz. Naučí vás, jak si kulinářský pokrm jednoduše uvařit u vás doma. Dále uvidíte, jak vznikají ty nejlepší muffiny s Kačkou – Lady Bakerm, či jak připravuje slávky Kristýna Němčková, vítězka MasterChef Česko.

Kuchaři vám představí chutnou kuchyni a koktejly, jedinečnost podtrhnou také prémiovým belgickým klášterním pivem Leffe a k tomu speciálně lahodící menu. Dále vás čeká například zajímavá ukázka lisování oleje, ukázka absolutní novinky jedlých balónků a spousty dalšího. Aby mohl vzniknout dokonalý pokrm potřebujete dokonalé nádobí s kterým je radost vařit. O prvotřídní kuchyňské vybavení se postaral Made in Japan.

V zahradách Trojského zámku pro vás budou připravena skvělá místa k posezení a odpočinku. Můžete si půjčit deku, koupit „ice bucket“ s šesticí piv Stella Artois, zahrát si novou hru na trhu plnou kulinářských otázek jménem Gastronomia00.
 

Doprovodný program pro děti a pro dospělé Nikon fotoškola

foodparadeHamley‘s a Mattel se bude s největší péčí starat o zábavu a nevšední zážitek vašich dětí. Na své si přijdou děti všech věkových kategorií. Těšit se můžou na autobus Hamleys plný překvapení, kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelace vlásků, stánek s Hotwheels pro kluky, stánek Barbie pro holky a spoustu dalšího.

Fotokurzem z produkce Nikon školy, který je zaměřený na fotografování jídla, ale i na základní ovládání techniky, vás provede lektor Radek Čech. Naučte se mnoho zajímavých tipů a získejte představu, o čem “foodstyling” vlastně je. Registrovat se můžete v průběhu celého festivalu přímo na stánku Nikon ve workshop zóně, kde si také můžete fotoaparáty a příslušenství vypůjčit.

Zámek Troja

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.

Zahradní bludiště na zámku Troja

Zahradní bludiště na zámku Troja

Zámek v Troji obklopuje rozsáhlá terasovitá zámecká zahrada italského typu s četnými fontánami, terakotovými vázami, bustami apod. Celou východní část zámeckého parku zabírá štěpnice s centrálně umístěným labyrintem. Ten je vytvořen z habrových keřů a vodních překážek – příkopů.

Vinice Salabka v Praze Tróji

Vinice Salabka v Praze Tróji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze – Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.